Telefon pozwala na pracę w bardzo niestandardowych miejscach i ułatwia komfortowe funkcjonowanie na co dzień. Z jego możesz bezustannie pozostawać w kontakcie ze swoimi współpracownikami i błyskawicznie reagować, nawet jeśli nie znajdujesz się w danym czasie przed komputerem. Pomogą Ci w tym aplikacje służące do komunikowania się, ale i bardziej specjalistyczne programy o innym przeznaczeniu. Jakie? Przeczytaj i sprawdź, jak efektywnie i odpowiedzialnie wykorzystywać telefon podczas pracy.

Aplikacje, dzięki którym zawsze będziesz online

Najpopularniejsze programy do koordynowania zespołowej bądź indywidualnej pracy to na przykład Trello, Asana czy ClickUp. Używa się ich do sprawnego zarządzania zadaniami wykonywanymi w ramach określonych projektów. Praktyczne wszystkie takie aplikacje możesz pobrać na telefon, a dzięki temu na bieżąco śledzić postępy w pracy innych osób, zamieszczać komentarze czy wyznaczać nowe obowiązki. Świetną opcją jest także możliwość obserwowania wybranych modułów i otrzymywania powiadomień. Aplikacje działają na każdym smartfonie – jeżeli interesuje Cię kupno nowego modelu, poszukiwania ułatwi Ci porównywarka telefonów.

Telefon jako baza funkcjonalnych narzędzi

Smartfon to współcześnie kompaktowe, ale jakże praktyczne centrum dowodzenia. Czasy, gdy telefony komórkowe służyły tylko do dzwonienia, już dawno minęły. Teraz są to urządzenia z ogromnymi możliwościami. Za potrzebami użytkowników idą więc producenci aplikacji i programów, które sprawiają, że telefon zastępuje obecnie większość niezbędnych kiedyś biurowych akcesoriów. Niepotrzebne okazują się papierowe notatniki, urządzenia takie jak rejestratory dźwięku czy kalkulatory. Wszystko to masz na wyciągnięcie ręki – w swoim telefonie.

Oprócz programów, które są wbudowane w system smartfona, możesz wyposażyć się też w oprogramowanie dostępne w Sklepie Google czy App Store. Podczas pracy świetnie sprawdzają się kalendarz Google, mobilne arkusze kalkulacyjne, aplikacje pocztowe czy wirtualne dyski. Jeśli więc chcesz zwiększyć swoją wydajność, pomyśl, jakie narzędzia na telefon będą przydatne i rozważ ich instalację.

Kiedy telefon sprawia, że Twoja wydajność spada…

Mając na uwadze wszystkie wyżej wymienione zalety, trzeba jednak przyznać, że w niektórych sytuacjach telefon może być dla wydajności największym wrogiem. Dzieje się tak, ponieważ oprócz mnóstwa przydatnych podczas pracy programów w smartfonie znajdują się również apki bezsprzecznie kojarzące się z przyjemnością, relaksem i rozrywką. Z tego względu wiele osób walczy z pokusą częstego sprawdzania powiadomień i na dłuższą metę nie potrafi skupić się na obowiązkach. Jednak istnieje metoda też na ten kłopot. Okazuje się, że problem z telefonem może rozwiązać… telefon… na którym zainstalujesz specjalną aplikację.

Aplikacje na smartfona, które pomogą Ci się skoncentrować

Jeśli nie potrafisz samodzielnie się zdyscyplinować i nie używać telefonu w innych celach niż te powiązane z pracą, polecamy Ci zapoznanie się z dostępnymi na rynku aplikacjami (Pomodoro, AppBlock, Forest) ułatwiającymi skoncentrowanie się. Zasada działania takich programów jest prosta – w pewnym sensie pełnią one funkcję wirtualnego szefa, którego musisz się słuchać. Uniemożliwiają Ci bowiem korzystanie z aplikacji, ponieważ blokują do nich dostęp na ustalony przez Ciebie czas. Sprawia to, że wiesz, że nie ma sensu sięgać po telefon, więc maksymalnie skupiasz się na pracy, a to automatycznie przekłada się na zwiększenie Twojej wydajności. Po więcej przydatnych porad zapraszamy do sekcji z artykułami w serwisie komorkomat.pl.