Macbook Pro zachwyca swoim wyglądem i możliwościami. Zanim jednak postanowisz wydać około dziesięciu tysięcy złotych na nowy komputer, zastanów się, czy taki sprzęt jest dla ciebie odpowiedni. Przede wszystkim należy mieć świadomość, że chociaż testy często określają przybliżoną wydajność MacBooka Pro na wyjątkowo wysoką, to nie każdy użytkownik potrzebuje aż tak potężnego komputera.

W komputerach tych zainstalowano wydajny procesor CPU, który w połączeniu z pozostałymi podzespołami, w jakie został wyposażony Macbook Pro, sprawiają, że jest to świetny komputer dla osób, które chcą pracować nad filmami, tworzyć grafikę lub uruchamiać najbardziej specjalistyczne programy. Kupując online, skorzystasz z darmowej dostawy towaru i zyskasz pomoc w dopasowaniu ustawień systemowych.

MacBook 13 Pro czy Air?

Każdy komputer Apple korzysta z tego, co gwarantuje producent. Przede wszystkim firma oferuje przydatne uaktualnienia aplikacji oraz systemu operacyjnego (co ważne, nie trzeba za nie płacić nawet w momencie wypuszczenia nowej wersji systemu). Laptopy z jabłuszkiem mają mocną baterię oraz czytelny ekran, więc przy wyborze idealnego sprzęt należy skupić się na innych rzeczach. Modele z serii Air świetnie sprawdzą się do przeglądania internetu lub jako uniwersalne  sprzęty do nauki i pracy. Są lekkie, co ułatwia ich transport.

Modele Pro są cięższe i droższe, ale za to wykorzystują elementy zaliczane do najwydajniejszych zintegrowanych jednostek GPU. Jeżeli nie chcesz ryzykować, czy wymagające oprogramowanie będzie dobrze działało, chcesz mieć dużą ilość pamięci RAM, a jednocześnie zależy ci na zakupie laptopa z mocnym procesorem CPU, sprawdź produkty z rodziny MacBook 13 Pro. Świetnie nadają się do tworzenia grafiki 3D, projektowania, obróbki zdjęć i tworzenia muzyki. Nawet przy wielogodzinnej pracy będziesz mógł cieszyć się komfortem i cichym działaniem sprzętu.

Dlaczego Apple MacBook Pro 13 to świetny komputer?

Zaletą komputera jest podświetlana klawiatura, doskonale działający touch bar oraz to, że bateria pozwoli na komfortową pracę nawet przy wysokim obciążeniu, jakiemu poddawana jest zintegrowana jednostka GPU. W zależności od wybranego modelu, za grafikę może odpowiadać nawet ośmiordzeniowy GPU, a sprzęt będzie miał ogromne ilości pamięci masowej SSD. Nic więc dziwnego, że testy wydajności przeprowadzono wielokrotnie i za każdym razem wychodziło, że jednostka GPU znajdująca się w środku to świetne i wydane rozwiązanie. Liczba rdzeni procesora robi wrażenie, podobnie jak to, że touch id szybko reaguje. Wbudowana klawiatura Mac gwarantuje wygodną pracę, ale w razie potrzeby można dokupić klawiaturę zewnętrzną i podpiąć ją do laptopa Apple. Przyda się to osobom, które korzystają z kilku zewnętrznych monitorów.

Zalety komputerów z serii MacBook Pro: wydajny procesor CPU

Wiele testów porównawczych pokazuje, że wydajność maca w tym wariancie, jest obecnie najlepsza na rynku. MacBook Air nie może się z nią równać, ale jednocześnie lepiej sprawdzi się w przypadku osób, którym na  długości czasu pracy na baterii zależy najbardziej. Nawet przy tak zaawansowanym sprzęcie warto stosować dodatkowe akcesoria iMac Apple, które podniosą komfort użytkownika.

Na uznanie zasługuje również stale aktualizowany system operacyjny, którego niewiarygodną szybkość (nawet z uruchomionymi aplikacjami Safari i innymi standardowo stosowanymi przez użytkowników) wielokrotnie chwalą użytkownicy domowi i profesjonaliści.

Przy automatyzacji analizy wideo laptop Pro Apple będzie lepszym wyborem niż praca na komputerach stacjonarnych dostępnych w podobnych cenach. Warto więc zajrzeć do uznanych w branży testów porównawczych i przekonać się, jakie są najbardziej przydatne polecenia oraz jak wygląda praca na najbardziej zaawansowanym sprzęcie ze świetną zintegrowaną jednostką graficzną. Dzięki gwarancji producenta możesz skorzystać z bezpłatnej naprawy, gdy uszkodzona zostanie pamięć SSD, co na szczęście się nie zdarza nawet podczas przeprowadzania testów generujących duże obciążenie podczas odtwarzania materiału. Nic więc dziwnego, że komputer Apple to najpopularniejszy notebook, który z łatwością pokonuje obliczeniowe przeszkody, automatycznie reguluje balans bieli, nie ma problemów z podłączeniem do sieci bezprzewodowej i oferuje najlepsze w branży funkcje prywatności. Dobra klawiatura oznacza mniej naciśnięć klawiszy, a udoskonalony mechanizm nożycowy sprawia, że przyjemnie się na niej pisze.