Szukasz komputera, ale nie możesz pozwolić sobie na zakup nowego urządzenia? Potrzebujesz sprzętu do codziennej pracy lub dla dziecka i nie chcesz inwestować w drogi model? Nie musisz już wydawać kilku tysięcy złotych, aby móc cieszyć się dobrej jakości urządzeniem. Obecnie wiele sklepów oferuje urządzenia poleasingowe. Dowiedz się więcej!

Komputery poleasingowe to produkty, które były użytkowane przez jakiś czas, np. przez pracowników firm. Wiele osób zastanawia się, czy wybór takiego urządzenia to dobry pomysł. W Internecie panuje mnóstwo skrajnie różnych opinii na temat używanych urządzeń. Poznaj fakty i mity dotyczące komputerów poleasingowych!

Urządzenia poleasingowe są tańsze – FAKT

Cena komputerów po leasingu jest znacząco niższa od nowych modeli. To dlatego, że urządzenia są używane i mogą mieć np. rysy lub ubytki w obudowie. Sprzęt może także mieć też wymienione podzespoły, więc jego cena jest relatywnie niższa. Atrakcyjnie niski koszt urządzenia wcale nie oznacza słabej jakości! Sprzedawca ma obowiązek zadbać o to, żeby komputer był sprawny! Warto zatem wybierać takie firmy, które specjalizują się w sprzedaży komputerów poleasingowych, jak np. sprzetowo.pl. Starannie wyselekcjonowane produkty, możliwość uzupełnienia urządzenia o dodatkowe podzespoły, a do tego niska cena – to naprawdę możliwe.

Komputer używany = uszkodzony – MIT

Na pewno nie raz zetknąłeś się z opinią, że używane urządzenia są często uszkodzone. Nic bardziej mylnego. Komputer, który wraca po umowie leasingowej do sklepu, jest poddawany dokładnemu sprawdzeniu. Uszkodzone podzespoły są wymieniane i zastępowane działającymi modelami. Następnie urządzenie przechodzi test sprawności. Po uzyskaniu pozytywnej oceny sprzęt jest przeznaczony do sprzedaży.

Dzięki temu możesz mieć pewność, że komputer, który kupujesz jest pełnowartościowy.

Komputer poleasingowy jest dla każdego – FAKT

Komputery przeznaczone do miejsc pracy to często wersje professional, dzięki czemu mają np. wzmocnioną obudowę i lepsze podzespoły. Dlatego urządzenia poleasingowe sprawdzą się rewelacyjnie nie tylko do codziennej pracy lub nauki, ale także do gier.

Wyróżniają się wyższą jakością i lepszą wydajnością, dzięki czemu będą Ci długo służyć.

Brak gwarancji – MIT

Każde urządzenie poleasingowe kupione w sklepie jest objęte gwarancją sprzedającego. W przypadku produktów używanych jest to 2 lata. Ochrona obejmuje komputer i wymienione podzespoły oraz zapewnia prawidłowe działanie sprzętu. W tym czasie sprzęt ma zapewniony serwis techniczny. Ale uwaga! Będzie on zapewniony w ramach gwarancji tylko, jeśli komputer jest odpowiednio użytkowany i przechowywany.

Gwarancja obejmuje wszystkie szkody tkwiące w danym urządzeniu. Gdy do nich dojdzie, pomimo prawidłowego użytkowania, gwarant zobowiązany jest do naprawy albo wymiany urządzenia lub zwrotu pieniędzy.

Niskiej jakości podzespoły – MIT

Obawiasz się o to, czy urządzenie będzie działać długo i bez usterek? Zastanawiasz się, czy podzespoły wybrane przez sprzedawcę są dobrej jakości? Wiele osób przestrzega Cię przed nieuczciwymi handlarzami?

Przed zakupem urządzenia warto dokładnie sprawdzić jego parametry. Nie bój się zadawać pytań o wymienione elementy – szczery sprzedawca nie będzie mieć przed Tobą tajemnic. Pamiętaj także o tym, że osoba dystrybuująca urządzenia poleasingowe jednocześnie obejmuje je gwarancją i odpowiada za to, żeby były sprawne i prawidłowo funkcjonowały.

Jeśli te argumenty nie przekonały Cię do zakupu urządzenia poleasingowego, odwiedź stronę internetową sprawdzonego sprzedawcy używanych komputerów i skontaktuj się z biurem obsługi klienta. Pracownicy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i rozwieją każdą wątpliwość.