Jeżeli spotkał Cię nieszczęśliwy wypadek, jakim jest zalanie MacBooka, konieczna jest szybka reakcja. Należy pamiętać jednak, żeby zachować szczególną ostrożność. Czego należy zatem unikać, aby nie pogorszyć sytuacji?

1. Nie włączaj komputera!

Jest to pierwsza i najważniejsza zasada –nie wolno ponownie uruchamiać komputera, gdy do jego wnętrza dostał się płyn. Wystarczy naprawdę niewielka ilość cieczy, aby wewnątrz MacBooka nastąpiło zwarcie. Jeżeli komputer w chwili zalania był podłączony do prądu, mogło dojść również do spięcia i zniszczenia elektroniki – w takim wypadku konieczna jest wizyta w serwisie takim, jak MacForce. Zdarza się, że zalany Macbook po wyschnięciu działa bez zarzutu – problemy mogą pojawić się nawet po kilku miesiącach. Przez ten czas dochodzi do korozji, przez którą poszczególne podzespoły przestają poprawnie funkcjonować. Zauważysz wówczas zawieszanie się komputera oraz błędy utrudniające lub uniemożliwiające pracę. Właśnie dlatego tak ważna jest diagnostyka w profesjonalnym serwisie, dzięki której możliwe jest uratowanie zalanego Macbooka.

2. Nie susz go za pomocą urządzeń

Pierwszym odruchem w chwili zalania jest oczywiście chęć wysuszenia sprzętu. W żadnym wypadku nie próbuj tego robić za pomocą suszarki – mocny strumień nakierowany na zalany komputer sprawi, że znajdująca się wewnątrz ciecz dotrze jeszcze głębiej, co spowoduje jeszcze większe szkody. Dużo lepszym pomysłem jest odwrócenie laptopa w taki sposób, aby płyn, który dostał się do Macbooka, mógł bez przeszkód wypłynąć.

3. Nie potrząsaj laptopem

Kolejnym błędem, który często jest popełniany podczas nieprzyjemnego wypadku, jakim jest zalanie Macbooka, jest jego potrząsanie, w celu pozbycia się płynu. Niestety, taka technika może przynieść więcej szkód niż pożytku. Na pewno część cieczy wydostanie się na zewnątrz, ale jednocześnie może też przedostać się do trudno dostępnych miejsc i spowodować ogromne szkody, których można byłoby uniknąć.

Wiesz już, czego nie robić, gdy dojdzie do zalania Macbooka. Jeżeli chcesz dodatkowo dowiedzieć się, jak postępować, gdy dojdzie do przedostania się cieczy do wnętrza urządzenia, sprawdź informacje dostępne na stronie https://www.macforce.pl/.