Współczesne gry komputerowe oferują niesamowite wrażenia wizualne, które przyciągają coraz większą liczbę graczy. Coraz więcej osób zajmuje się gamingiem nie tylko w formie rozrywki, ale i zawodowo. Jednak by móc w pełni cieszyć się zapierającą dech w piersiach grafiką i płynnością ruchu, niezbędny jest właściwy monitor. W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się monitory o wyższych częstotliwościach odświeżania, jak monitor 144 Hz. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego tak ważna jest odpowiednia częstotliwość odświeżania oraz co ma do zaoferowania monitor gamingowy 144 Hz.

Monitor Samsung 144 Hz – czym jest częstotliwość odświeżania ekranu?

Częstotliwość odświeżania ekranu to parametr wykorzystywany w celu określenia liczby klatek, które wyświetla monitor w ciągu sekundy. Stąd jeśli dla przykładu wybierzemy monitor 144 Hz, oznacza to, że obraz na ekranie zostanie wygenerowany 144 razy w ciągu sekundy. Czy monitor Samsung 144 Hz to w takim razie odpowiednie rozwiązanie dla graczy? Jeśli porówna się go z monitorami tradycyjnymi, których częstotliwość wynosi 60 Hz, użytkownik będzie mieć do czynienia ze znacznie płynniejszym obrazem.

Samsung monitor 144 Hz – jakie korzyści daje taki monitor?

Dlaczego warto rozważyć wybór urządzenia, jakim jest Samsung monitor 144 Hz, jeśli szukamy monitora gamingowego? Korzyści wynikające z korzystania z takiego monitora są znaczne. Przede wszystkim, wyższa częstotliwość odświeżania sprawia, że akcja gry będzie bardziej płynna a ruchy naturalne. To sprawia, że gracz zyskuje lepszą kontrolę nad postacią oraz mającymi miejsce na ekranie zdarzeniami i jest w stanie szybciej zareagować na dynamicznie zmieniającą się sytuację w grze.

Oprócz tego, monitor 144 Hz jest w stanie zmniejszyć efekt rozmycia, który często pojawia się w przypadku tradycyjnych monitorów. To bardzo ważne w przypadku dynamicznych scen akcji.

Najlepsze monitory 144 Hz – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

O czym warto pamiętać, kupując monitor 144 Hz? Istnieje kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę, aby być zadowolonym z zakupu. Przede wszystkim, oprócz częstotliwości odświeżania, warto sprawdzić rozdzielczość monitora. Wyższa rozdzielczość to znacznie lepsza jakość obrazu. Kluczowy jest także czas reakcji, szczególnie w przypadku graczy, którzy preferują gry z dynamiczną akcją. Im krótszy czas reakcji, tym mniejsze opóźnienia obrazu i rozmycie. Ostatnim czynnikiem, który warto rozważyć przy wyborze, jest dostępność technologii G-Sync lub Freesync.

Najlepsze monitory 144 Hz – jaki model wybrać?

Marka Samsung w swojej ofercie posiada szeroki wybór monitorów, które okażą się idealne do gamingu. Wśród nich znajdą się monitory 144 Hz, jak Monitor dla graczy Odyssey G70B 32″ UHD, 144Hz. Oprócz częstotliwości odświeżania 144 Hz i czasu reakcji 1 ms, monitor jest kompatybilny z G-Sync oraz posiada rozdzielczość UHD, matrycę IPS i HDR400 dla doskonałej jakości obrazu.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.