Fortnite jest komputerową grą survivalową która od dłuższego czasu podbija serca wielu młodych ludzi. Kluczem do sukcesu Fortnie było przede wszystkim nastawienie na przyjemną dla oka grafikę, tryb kooperacyjny który motywuje do rywalizacji. Gra przyciągnęła rzesze młodych ludzi będąc jednocześnie bardzo znienawidzona przez społeczność internetową. Podobny trend wytworzył się kiedyś w grze będąca w pierwotnej wersji dość uboga jednak zachęcająca do wielkiej kreatywności. Fortnite przyciąga graczy swoja prostota i jasnymi zasadami można tutaj mówić o lekkiej grze na popołudnie po szkole/pracy.

Naturalnie gra ze względu na duże zainteresowanie przez młodszych użytkowników straciła na klimacie w oczach wielu zapalonych graczy. Takie zjawisko dzieje się bardzo często w świecie gier nastawionych na multiplayer. Oczywiście w przypadku Fortnite zjawisko było to o tyle silne że wystarczył rok od momentu największego przypływu graczy żeby została znienawidzona. Oprócz takich przypadków jak Minecraft możemy również przytoczyć tutaj przykład League of Legends wokół której wytworzyła się taka społeczność graczy która stała się jedną z najbardziej toksycznych społeczności wśród historii gier. Mimo że sama gra jest wykonana bardzo dobrze i daje poczucie konieczności ciągłego podnoszenia swoich kompetencji aby być osobą wygrywająca mecze to natłok toksycznej społeczności mocno psuje klimat rozrywki.

Fortnite jest gra freetoplay

Obecnie każdy kto posiada komputer ze średnimi parametrami może z powodzeniem pobrać fortnita z oficjalnej strony i cieszyć się fantastyczną rozrywką dla wielu graczy. Fortnite jest grą darmową dlatego też w pierwszym roku swojego funkcjonowania zyskała aż 1 mln graczy na całym świecie. Taka duża społeczność przyczyniła się bardzo szybko do jeszcze większego rozpowszechnienia tej gry. Obecnie nawet osoby które nigdy w tą gre nie zagrały z internetu lub portali społecznościowych kojarzą memy z tej gry i nagonkę na niektórych graczy.

Dzięki dużej popularność gra zyskała swój odpowiednik na urządzania mobilne z systemami operacyjnymi takimi jak IOS, oraz Android. Zapotrzebowanie graczy na gry związane z kooperacja i survivalem.jest jak widać bardzo wysokie i nie maleje nawet pod wpływem wypuszczania nowych produkcji. Gra posiada również system płatnych dodatków dzięki którym możemy uatrakcyjnić jeszcze bardziej czas spędzony na grze z przyjaciółmi. Nowe uzbrojenie czy wygląd nie przekłada się natomiast na to jakie mamy statystyki w grze dlatego tez nie może ona być zaliczania do tzw. gier Pay-to-win

Fortnite kto cieszy się największym zainteresowaniem?

Obecnie gra najbardziej popularna jest wśród ludzi chodzących do szkoły. Mówimy tutaj o szkołach podstawowych i średnich nie wliczając studentów. Gra jest nastawiona na młodych ludzi za czym idzie fakt posiadania bardzo bajkowej grafiki, która nie wymaga wysoko wydajnego sprzętu a jednak pozwala grać w bardzo przyjemna produkcje. Sama rozgrywka toczy się na mapie otoczonej czymś w rodzaju pola ochronnego, Rozgrywka podzielona jest pomiędzy dwiema rywalizującymi ze sobą drużynami. W zależności od systemu w jakim gramy możemy mieć do czynienia z przejęciem flagi, lub klasycznie na zbieraniu surowców budowaniu fortu, oraz obronie jego przed napastnikiem. Gra mocno opiera się na kooperacji dlatego tez każdy zapalony gracz stara się dawać tyle ile może aby pomóc drużynie od której zależy czy odniesie zwycięstwo. Gra należy do mniej wymagających i sprawia wrażenie przyjemnej w dynamice i sterowaniu.