Gry w Google to znakomity, szybki i łatwy sposób na chwilę oderwania się od codzienności, nauki, obowiązków zawodowych, czy po prostu sposób na zabicie nudy. Praca przed komputerem bywa męcząca. W Google wiedzą o tym doskonale. I dlatego też zostały nad udostępnione przyjemne „przerywniki” w postaci prostych gier.

Aplikacje nazywane często jako Gry Google, są ukryte zazwyczaj w wyszukiwarce i aby zagrać w jedną z nich, najczęściej wystarczy wpisać nazwę gry, aby można było w nią zagrać.

Poniżej przedstawiamy najciekawsze z nich oraz kilka innych ciekawych funkcji.

Pac Man

Na początku naszej listy nie mogło oczywiście zabraknąć pacmana. Aby zagrać wpisujemy w Google frazę „Pac Man” lub „Pacman” i klikamy w „Zagraj”. To banalnie proste, prawda?

gry google pac man

Ciekawostka: Kiedy w Google Doodle pojawił się pacman na 30 lecie powstania tej gry, gracze spędzili 4819352 godzin na graniu, a straty z powodu nieprzepracowanych godzin oszacowano na 120 milionów dolarów.

Kółko i krzyżyk

Aby zagrać wpisujemy po prostu „kółko i krzyżyk” lub „tic tac toe

Atari Breakout

A teraz coś mniej popularnego i z pewnością większość z Was o tym nie słyszała. Po wpisaniu w Google Grafika frazy „Atari Breakout” pojawi nam się bardzo popularna gra, w której za pomocą kursora myszki przesuwamy platformą służącą do odbijania piłeczki.

gry google atari breakout

Zerg Rush

Po wpisaniu w Google wyrażenia „Zerg Rush”, w wyszukiwarce Google zaczną pojawiać się kolorowe pierścienie, które zaatakują wyniki wyszukiwania i będą je niszczyć. Naszym zadaniem jest jak najszybsze klikanie w te pierścienie.

gry google zerg rush

Pasjans – Solitaire

Wpisujemy w google „Pasjans” i możemy zagrać jedną partyjkę. Do wyboru są 2 poziomy trudności: łatwy i trudny.

gry google solitaire

Koło fortuny

Po wpisaniu „spinner fidget” możemy zakręcić kołem. Do wyboru jest koło od 2 do 20 pól.

gry google koło fortuny

Fun facts

Po wpisaniu „fun facts” otrzymujemy ciekawą lub zabawną informację, np.: Jaka jest najdłuższa kość w ludzkim ciele, ile papieru można zrobić z drzewa., itd.

gry google fun facts

42

Po wpisaniu wyrażenia „the answer to life, the universe, and everything” otrzymamy kalkulator z liczbą 42. Jest to zobrazowanie książki Douglasa Adams’a pt. „Wielkie pytanie o życie, wszechświat i całą resztę”.

42

Metronom

Wpisanie „metronom” w pole wyszukiwania pokaże metronom, w którym można ustawić liczbę uderzeń na minutę.

gry google metronom

Snake

Wpisujemy „Snake” i klikamy w „Zagraj”. Pojawi się okienko, w którym będziemy mogli zagrać w węża.

gry google snake