Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak delikatne potrafią być wyświetlacze w smartfonach. Wystarczy raz upuścić telefon, żeby na szybce pojawiły się pęknięcia, które czasami tyko znacząco utrudniają korzystanie z telefonu, a częstokroć całkowicie je uniemożliwiają. Szybka to najczęściej wymieniany w serwisach element, ale zazwyczaj wstawia się część nieoryginalną, która ma znacznie słabsze parametry od fabrycznej. Nie warto w ten sposób oszczędzać, ponieważ jakość obrazu może być znacząco niższa, a i rysy będą powstawać dużo szybciej. Zdecydowanie lepiej kupić oryginalny wyświetlacz Motorola i odpowiednio go zabezpieczyć.

No właśnie. Odpowiednio czyli jak?

Mimo tego, że nowsze smartfony są wyposażone w gorilla glass, który zdecydowanie trudniej uszkodzić i który chroni nas przed rysami, na przykład od znajdujących się w kieszeni kluczy, to podstawą nadal pozostaje dobrej jakości szkło hartowane. Oryginalne wyświetlacze Motorola w połączeniu z taką ochroną, stają się naprawdę mocne i przypadkowe wypadnięcie z rąk na podłogę lub chodnik nie powinno im szczególnie zaszkodzić. Zbije się jedynie wierzchnia powłoka, którą można tanio i szybko wymienić samemu.

Kupując szkło, pamiętajmy o tym, żeby pasowało na nasz oryginalny wyświetlacz Motorola. Nie powinno się używać szkieł, które są przeznaczone do innych modeli, nawet jeżeli są zbliżonej wielkości. Nie można ich także przycinać, ponieważ tracą wtedy większą część swoich ochronnych właściwości. Nie ma to sensu i zdecydowanie lepiej jest wydać kilka złotych więcej i mieć spokojną głowę.

A jeśli zniszczeniu ulegnie LCD?

Jeżeli nie chroniliśmy właściwie telefonu i dojdzie już do takiej sytuacji, warto postawić na oryginalne wyświetlacze Motorola. W połączeniu ze szkłem i odpornym etui sprawią, że telefon będzie bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu posłuży zdecydowanie dłużej i nie będzie trzeba się tak przejmować, czy nie zepsujemy go na zakrapianej imprezie albo podczas uprawiania wymagającego sportu.

Nie kupujmy podróbek, ponieważ tylko oryginalny wyświetlacz Motorola zapewni nam doskonały obraz podczas oglądania filmów albo grania w gry. Nie warto męczyć swoich oczu. Jeżeli nawet serwis, w którym chcemy naprawić telefon nie oferuje fabrycznych podzespołów, to w Internecie możemy z powodzeniem zamówić go samodzielnie i zgłosić się z nim do punktu naprawczego. Takie działanie przedłuży żywotność telefonu i zdecydowanie poprawi jakość jego użytkowania, a biorąc pod uwagę jak wiele czasu spędzamy ze smartfonem w ręku, powinno mieć to dla nas duże znaczenie.