Zewnętrzne dyski USB stopniowo zastępują popularne pendrive’y, na co wpływają coraz przystępniejsze ceny i dużo większa pojemność.

Wielu klientów podczas zakupu dysku zewnętrznego skupia się jednak wyłącznie na cenie i pojemności, przez co czasami wybierają wolne dyski lub takie, które nie zapewnią odpowiedniej ochrony przechowywanym danym. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie nowego dysku, aby uniknąć nietrafionego zakupu.

Dlaczego warto kupić dysk zewnętrzny?

Zastosowania dysku są praktycznie nieograniczone, szczególnie że w dzisiejszych czasach można je podpiąć nie tylko do komputera, ale również do konsoli lub telewizora. Dzięki temu użytkownik może mieć łatwy dostęp do danych (na przykład filmów i zdjęć) na każdym sprzęcie bez konieczności udostępniania ich w chmurze, gdzie nigdy nie ma się gwarancji, że dane nie zostaną wykradzione. Dobry dysk zewnętrzny to świetny wybór dla osób, które chcą zabezpieczyć się na wypadek uszkodzenia lub utraty sprzętu i regularnie wykonują backup najcenniejszych danych. W takim przypadku warto jednak pomyśleć o szyfrowaniu, aby w przypadku kradzieży dysku nikt niepowołany nie mógł się do nich dostać.

Optymalna pojemność dysku zewnętrznego

Ceny dysków zewnętrznych są obecnie bardzo przystępne, co w połączeniu z dużą pojemnością (standardowo od 512 GB do kilku TB) sprawia, że coraz mniej klientów kupuje pendrive’y lub płyty do przechowywania danych. Obecnie świetny stosunek ceny do jakości oferują dyski o pojemności 1TB. Taka pojemność to w przeliczeniu aż 1000 GB, co pozwoli przechowywać setki filmów, zdjęć, gier i wiele innych plików. Pamiętaj jednak, że sama pojemność to nie wszystko. Lepiej kupić dysk z mniejszą ilością gigabajtów, ale za to wybrać sprawdzonego producenta, który daje gwarancje na urządzenie. Dzięki temu nie będziesz się musiał martwić, że z powodu awarii dysku stracisz swoje dane.

Istotne parametry dysku 1TB

Jeżeli nie chcesz przepłacać, skorzystaj z oferty popularnych sklepów internetowych, w których markowe dyski 1TB możesz kupić nawet o kilkanaście procent taniej niż u konkurencji. Jedną z lepszych ofert ma sklep Neonet, który ma między innymi tanie dyski 1TB. Wiele przydatnych informacji na temat wyboru idealnego dysku znajdziesz w artykule https://wybierzdysk.pl/dysk-zewnetrzny-1tb/, gdzie opisano między innymi optymalne prędkości dla dysków, zgodność sprzętową oraz to, jak zadbać o bezpieczeństwo danych. Dzięki tym wskazówkom uda ci się znaleźć idealny dysk zewnętrzny w przystępnej cenie.