Samsung właśnie zaprezentował światu szereg swoich nowych urządzeń. Obok kolejnej generacji składanych smartfonów pojawiły się także dwa inteligentne zegarki – Galaxy Watch5 oraz Galaxy Watch5 Pro. W naszym artykule na warsztat bierzemy ten drugi model, próbując odpowiedzieć na pytanie o jego mocne i słabe strony. Dowiedz się, czy to smartwatch dla Ciebie!

Galaxy Watch5 Pro – nowoczesny smartwatch z dobrą baterią

W obu nowych zegarkach Samsunga zastosowano lepsze baterie w porównaniu z ich poprzednikiem. Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się czas pracy Galaxy Watch5 Pro, który na jednym ładowaniu może działać nawet do 80 godzin. Czyni to z niego praktyczny dodatek, świetnie spisujący się nie tylko za dnia, ale również nocą – kiedy odpowiedzialny jest na przykład za monitorowanie jakości snu.

Samsung Galaxy Watch5 Pro reprezentuje najwyższą jakość, która przejawia się między innymi solidną konstrukcją i zastosowaniem najbardziej wytrzymałych materiałów. Zegarek jest wodoodporny1 a wykorzystanie w obudowie tytanu oraz szkła szafirowego zabezpiecza go przed różnymi uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak zarysowania czy pęknięcia2.

W nowym smartwatchu ponownie pojawił się ekran AMOLED o względnie wysokiej rozdzielczości. Urządzenie dysponuje aż 16 gigabajtami pamięci wewnętrznej, a także modułami GPS i NFC. W niektórych konfiguracjach dostępna jest również łączność LTE z eSim. Galaxy Watch5 Pro to smartwatch z pomiarem EKG oraz pulsoksymetrem. Co istotne, zegarek obsługuje szybkie ładowanie indukcyjne. Pozwala to uzupełnić jego akumulator zdecydowanie szybciej niż w przypadku jego poprzednika.

Jakie funkcje obsługuje Galaxy Watch5 Pro?

Nowy zegarek Samsunga to smartwatch z pomiarem EKG, gwarantujący dostęp do takich funkcji jak pomiar ciśnienia krwi, czy sprawdzanie zawartości tłuszczu i masy mięśniowej w organizmie. Przeznaczony dla ogólnych celów fitness3. Model stanowi więc doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie aktywny tryb życia i pragnących na bieżąco monitorować stan swojego zdrowia.

W Galaxy Watch5 Pro nie zabrakło również tak praktycznych udogodnień jak Bluetooth, czy wbudowany mikrofon i głośnik, a także łączność komórkowa w wersji LTE. To funkcje pozwalające wygodnie odtwarzać muzykę bezpośrednio z urządzenia, a także prowadzić rozmowy bez konieczności posiadania smartfonu pod ręką.

Galaxy Watch5 Pro może Cię też zainteresować, jeśli szukasz smartwatcha z płatnością zbliżeniową. Moduł NFC pozwala płacić za zakupy szybko i wygodnie, nawet jeśli nie masz przy sobie portfela. Dostęp do dodatkowych funkcji zapewnią Ci natomiast rozliczne aplikacje, które można pobrać ze sklepu Google.

Czym różni się Galaxy Watch5 Pro od standardowego Galaxy Watch 5?

Jak widzisz, model Galaxy Watch5 Pro stanowi doskonały dodatek do telefonu z Androidem. To smartwatch z dobrą baterią i dostępem do wszelkich wymarzonych udogodnień. Co odróżnia go od standardowej wersji zegarka? Chodzi zarówno o nieco większą pojemność akumulatora, tytanową kopertę, możliwość wgrania tras w formie .gpx, prowadzenie wstecz w nawigacji, wygodny pasek z klamrą typu D i magnetycznym zapięciem, jak i o bardziej sportowy design. Galaxy Watch5 Pro jest też trochę większy i dostępny w innych wersjach kolorystycznych.

Szukasz funkcjonalnego smartwatcha z płatnością zbliżeniową i dostępem do aplikacji na Androida4?. Koniecznie przyjrzyj się bliżej modelowi Galaxy Watch5 Pro!

  1. Galaxy Watch5 ma klasę wodoodporności 50 metrów zgodnie z normą ISO 22810:2010. Nie nadaje się do nurkowania ani aktywności w wodzie pod dużym ciśnieniem. Jeśli urządzenie jest mokre lub masz mokre ręce, należy je dokładnie osuszyć przed użyciem.
  2.  2 razy wytrzymalsza tarcza dzięki zastosowaniu szkła szafirowego. Dzięki czarnej lub szarej obudowie tytanowej wytrzymującej nawet silne uderzenia. W porównaniu do Galaxy Watch4. W oparciu o skalę twardości Vickersa, pomiar pod stałym obciążeniem 200 fg. Zgodność z normą MIL-STD-810H.
  3. Funkcja pomiaru ciśnienia krwi nie jest przeznaczona do wykorzystywania w diagnostyce chorób i innych stanów ani do leczenia, łagodzenia przebiegu lub zapobiegania chorobom. Funkcja przeznaczona tylko dla ogólnych zastosowań zdrowotnych i sprawnościowych. Nie jest przeznaczona do wykrywania, diagnozowania, leczenia, monitorowania ani prowadzenia jakiegokolwiek stanu zdrowotnego lub chorobowego. Wszelkich informacji związanych ze zdrowiem dostarczanych przez urządzenie i/lub aplikację nie należy traktować jako porad medycznych. Użytkownik powinien zwracać się o porady medyczne do lekarza.
  4. Wymagany telefon Samsung Galaxy z systemem Android 8.0 i min. 1,5 GB pamięci RAM.

 

Artykuł powstał we współpracy z Samsung