Zamierzasz kupić swój pierwszy pistolet? Niezależnie od tego, czy ma on służyć Ci do samoobrony, czy do celów sportowych, Twój wybór powinien być dobrze przemyślany. Pamiętaj, że pistolet będzie Ci prawdopodobnie służył Ci przez bardzo długi okres czasu. Przedstawiamy kilka kwestii, na które powinieneś zwrócić uwagę.

Sprawdź dostępność akcesoriów

Wybierając swoją pierwszą broń, nie zapomnij sprawdzić, jak kształtuje się kwestia dostępności różnego rodzaju akcesoriów, takich jak przyrządy celownicze. Kupisz je bez problemu w dobrym sklepie z bronią, nawet przez internet – na przykład tu http://bron-sklep.pl/, niemniej pamiętaj, że ceny takich akcesoriów mogą być bardzo różne, w zależności choćby od popularności danego modelu w naszym kraju. Najprawdopodobniej prędzej czy później Ty również zechcesz zmodyfikować swój pistolet.

Na początek Twojej przygody z bronią palną polecamy więc zdecydować się na model, do którego akcesoria są stosunkowo łatwo dostępne. Nawet jeśli jego cena będzie wyższa, niż zakładałeś, pozwoli Ci to zaoszczędzić sporo gotówki w przyszłości.

Jakiego rodzaju jest amunicja?

Najpopularniejsza obecnie jest amunicja 9×19 Parabellum, czy też po prostu 9×19. Z takiej amunicji korzystają zarówno żołnierze, czy policjanci, jak i sportowcy – jest ona bowiem głównym rodzajem amunicji wykorzystywanym w strzelectwie dynamicznym. Co za tym idzie, jej cena również jest wyjątkowo korzystna, porównując z niektórymi alternatywnymi rodzajami amunicji.

Niemal wszystkie produkowane współcześnie pistolety wykorzystują właśnie taką amunicję. Sprawia to, że jest ona nie tylko korzystna cenowo, ale i dostępna bez większego problemu. Nabędziesz ją także w internetowym sklepie z bronią. Na początek stanowi więc najatrakcyjniejszy rodzaj amunicji, niezależnie od przeznaczenia Twojej broni.

Materiał, z jakiego wykonany jest pistolet

Wreszcie, przed ostatecznym wyborem zwróć także uwagę na materiał, z jakiego wykonany jest rozważany przez Ciebie pistolet. Zarówno broń wykonana z plastiku, jak i z metalu ma bowiem swoje plusy i minusy.

Broń wykonana z plastiku (polimeru) jest bowiem z reguły tańsza niż ta wykonana z metalu. Z drugiej jednak strony, weź pod uwagę także to, że pistolet wykonany ze stali, czy też duraluminium są z reguły dużo trwalsze. Pamiętaj też, że – choć nie jest to, z drugiej strony, różnica duża – broń z metalu będzie nieco cięższa, niż ta wykonana z plastiku. Wybierz więc ten rodzaj materiału, który będzie bardziej odpowiadał Twoim osobistym potrzebom.