Zastanawiasz się, jaki monitor do gier wybrać? Jednym z parametrów, na które warto zwrócić uwagę, jest częstotliwość odświeżania, która kształtuje się na bardzo różnym poziomie. Przeczytaj o tym, dlaczego warto zwrócić na nią uwagę i poznaj monitor gamingowy 4K Odyssey G97NB.

Najlepsze monitory do gier – na co zwrócić uwagę?

Czym kierować się przy wyborze monitorów? Jak wybrać najlepsze monitory do gier? To pytanie zadaje sobie wielu graczy przed wyborem konkretnego modelu. Jednakże podstawowe cechy, na które warto zwrócić uwagę to przede wszystkim:

  1. Rozdzielczość obrazu – im wyższa rozdzielczość, tym lepsza jakość obrazu, a także większa liczba pikseli, co przekłada się na wyraźniejsze, szczegółowe i bardziej płynne obrazy.
  2. Częstotliwość odświeżania – jest to liczba klatek wyświetlanych przez monitor na sekundę. Polecany jest monitor gamingowy 144 Hz, aby spełniał on wymagania nowoczesnych gier.
  3. Czas reakcji – to szybkość, z jaką monitor jest w stanie zmienić kolor piksela. Im krótszy czas reakcji, tym szybsza i płynniejsza jest zmiana obrazu. Jest to szczególnie istotne w przypadku szybkich i dynamicznych gier.
  4. Kąty widzenia – znajdują się w specyfikacji monitora i określają maksymalny obszar, z którego możliwe jest dogodne oglądanie ekranu, by obraz był wyraźny. Ponadto warto zwrócić uwagę na zakrzywienie ekranu.
  5. Funkcje dodatkowe – wiele monitorów gamingowych posiada specjalne funkcje i technologie, takie jak filtrowanie niebieskiego światła, które pomagają zmniejszyć zmęczenie oczu podczas dłuższego użytkowania.

Dodatkowe istotne funkcje monitorów gamingowych

Najlepsze monitory do gier wyróżniają się również dużą liczbą i różnorodnością portów, opcjami regulacji wysokości i pochylania, a także wbudowanymi głośnikami. Te wszystkie funkcje posiadają monitory znajdujące się w ofercie producenta elektroniki Samsung. Warto zwrócić uwagę na model, który posiada znaczne zakrzywienie ekranu, jednocześnie umożliwiając ustawienie go zarówno w poziomie, jak i w pionie.

Monitor dla graczy Odyssey G97NB 55″ UHD, 165Hz, 1ms dzięki technologii Quantum Matrix z Quantum Mini LED dostarcza krystalicznie czysty obraz. Warto zwrócić uwagę na to, że jest to monitor gamingowy 4K. Dzięki neuronowemu procesorowi kwantowemu Ultra, możliwe jest wyświetlanie filmów niższej jakości w lepszej rozdzielczości. Łącząc 20 wielowarstwowych sieci neuronowych, procesor z AI w inteligentny sposób analizuje obrazy, aby odtworzyć każdy szczegół, piksel po pikselu. Automatyczna regulacja jasności, wzmocnienie i korekty kontrastu poprawiają rozdzielczość każdego obrazu, na który patrzysz.

Podsumowanie

Podsumowując, wybierając monitor gamingowy, należy zwrócić uwagę na parametry, takie jak rozdzielczość, częstotliwość odświeżania, czas reakcji, kąty widzenia oraz dodatkowe funkcje. Ważne jest również dopasowanie monitora do swoich indywidualnych preferencji. Wybierając odpowiedni model możesz kierować się nie tylko indywidualnymi potrzebami, ale także opinią, jaką posiada on wśród innych gamerów. Najlepsze monitory do gier z oferty Samsung sprawią, że Twoja przyjemność z grania może wznieść się na nowy poziom.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.