Siedząca, wielogodzinna praca biurowa i zbyt długie pozostawanie w jednej pozycji często odbijają się na naszym zdrowiu. Specyfika pracy w pozycji siedzącej w połączeniu ze źle dobranym krzesłem mogą prowadzić do rozwoju lub nasilenia problemów zdrowotnych, np. powodować schorzenia kręgosłupa. Dobrze wyprofilowane siedzisko, które będzie dopasowane do naszych wymiarów i potrzeb, pomoże nam w profilaktyce zdrowego kręgosłupa, a także skutecznie rozprawi się z jego bólami i ułatwi leczenie schorzeń, takich jak rwa kulszowa, lumbago czy zniekształcenia kręgosłupa.

Krzesło ortopedyczne dla Ciebie i Twojego kręgosłupa

Krzesło biurowe wcale nie musi być niewygodne i powodować dyskomfortu w czasie pracy. Jeśli szukasz krzesła, które pozwoli Ci wykonywać pracę biurową pomimo wrodzonych lub nabytych schorzeń w obrębie kręgosłupa. A może chcesz zadbać o tę część ciała, aby długo cieszyć się sprawnością? Postaw na specjalne krzesło ortopedyczne Classic Kulik System. Jest to tak zwane zdrowe krzesło, będące połączeniem tradycyjnego krzesła obrotowego z funkcjami rehabilitacyjnymi. Pomaga we właściwej rehabilitacji osób ze schorzeniami odcinka lędźwiowo-kręgowego, a także pozwala utrzymać kręgosłup w prawidłowej pozycji nawet podczas wielogodzinnej pracy siedzącej.

Ból kręgosłupa – rozpraw się z nimi skutecznie

Krzesło rehabilitacyjne Classic Kulik System to nie tylko zwykły fotel biurowy, ale wyrób medyczny opatentowany przez wybitnego specjalistę z zakresu terapii manualnej, chiropraktyki i osteopatii – Eugeniusza Kulika. Fotel rehabilitacyjny, zwany też zdrowym krzesłem, został dokładnie przetestowany w badaniach potwierdzających jego korzystny wpływ na prawidłową pozycję kręgosłupa. Co więcej fotel ortopedyczny pozwala zapobiegać urazom w obrębie kręgosłupa, wadom postawy, a także skutecznie łagodzi ból pleców i wpływa na efektywność pracy.

Wyprofilowane siedzisko – jego zalety i najważniejsze funkcje

Zdrowe krzesło ortopedyczne Classic Kulik System jest produkowane na Twoje zamówienie pod Twój wzrost i indywidualne parametry. Od tradycyjnego krzesła biurowego odróżnia je system podtrzymywanie szyjnego i piersiowego odcinka kręgosłupa, podtrzymywania i korekcji lędźwiowego odcinka kręgosłupa, system wentylacji organów miednicy, jak również odciążenia kręgosłupa. Taki rodzaj krzesła doskonale modeluje sylwetkę, eliminuje zmęczenie mięśni, łagodzi ból w plecach i przywraca prawidłowe fizjologiczne ułożenie kręgosłupa, a także rehabilituje odcinki kręgowe, wymuszając na Tobie utrzymanie poprawnej sylwetki bez żadnego wysiłku.