Do komfortowego i zdrowego snu potrzebny jest oczywiście odpowiedni materac, ale nie należy także zapominać o wygodnej poduszce. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się poduszki, które mają wypełnienie w postaci łusek gryki. Dowiedz się, dlaczego warto w nie zainwestować i jakie mają właściwości.

Poduszki z łuską gryki, czyli jakie zalety ma takie rozwiązanie

Zaletą poduszek z łuską gryki jest w stu procentach naturalne wypełnienie. Dlatego jest to doskonała alternatywa dla osób zmagających się z różnymi alergiami. Takie poduszki nie ulegają też szybkiemu gnieceniu. W tym przypadku zapewniona jest też doskonała cyrkulacja powietrza, co jest niezwykle ważne podczas snu. W upalnie dni z pewnością nie będziesz się intensywnie pocić na takiej poduszce. Ponadto wśród zalet wymienia się też doskonałe dopasowanie do kształtów anatomicznych twarzy, a także szyi. Uda Ci się także utrzymać prostą linię kręgosłupa. W efekcie ochronisz się przed jego przeciążeniem. Dzięki temu zapewnisz sobie relaks i pozbędziesz się nadmiernego przeciążenia mięśniowego. Wiele ciekawych modeli poduszek z łuską gryki znajdziesz na stronie internetowej: https://zdrowysen-sklep.pl/pl_PL/kategorie/wypelnienia/gryka.

Jakie są jeszcze właściwości poduszek, które mają wypełnienie z łusek gryki?

Poduszki, które mają wypełnienie z łusek gryki, mają jeszcze wiele innych cennych właściwości. Dlatego cieszą się tak dużą popularnością. Naturalny wkład sprawia, że zagwarantowana jest ochrona przed rozwojem grzybów, bakterii i innych mikroorganizmów. Dlatego jest to świetna opcja dla alergików. Co więcej, poduszki z łuską gryki pomagają też w walce z bezsennością czy chrapaniem. Przynoszą ulgę osobom, które zmagają się z bólami migrenowymi głowy.

Jaką poduszkę z łuską gryki wybrać?

Poduszka z łuską gryki powinna przede wszystkim wyróżniać się doskonałą jakością. Co więcej, ważna jest także poszewka, która powinna być w pełni naturalna. Wybierz poduszkę, która ma poszewkę z naturalnej bawełny perkalowej. Dzięki temu zyskasz gwarancję, że poduszka będzie solidna i wytrzymała. Z kolei zapinanie na suwak pomoże Ci w wyregulowaniu ilości wypełnienia. Osoby, które preferują spanie na boku, będą potrzebować większej ilości łusek. Natomiast, gdy najczęściej zasypiasz na plecach, możesz wysypać trochę łusek ze środka i przygotować sobie bardziej płaską powierzchnię. Istotne jest także to, aby łuska gryki pochodziła z ekologicznych upraw. W efekcie zyskasz gwarancję, że wybrany przez Ciebie model będzie lekki, plastyczny, wygodny i bezpieczny.