Teleradiologia to innowacyjna usługa, dzięki której lekarz bądź pracownia badań MR, TK i RTG mogą zlecić stworzenie opisów badań obrazowych zewnętrznej firmie. Taka zdalna forma współpracy pomoże usprawnić działanie danej placówki, nawet przy znacznych brakach kadrowych. A na czym dokładnie polega teleradiologia i kiedy warto z niej skorzystać?

Na czym polega teleradiologia?

Zapotrzebowanie na diagnostykę obrazową stale się zwiększa, ponieważ pacjenci są świadomi zagrożeń i chcą regularnie się badać, aby w porę wykryć ewentualne zmiany chorobowe. Usługa teleradiologii polega na szybkim uzyskaniu opisu wybranego badania za pośrednictwem zaawansowanego systemu teleinformatycznego. W ramach systemu klienci będą mieli stały dostęp do specjalistów z wybranych dziedzin, którzy zdalnie wykonają zleconą im pracę. Jest to zatem bardzo korzystne rozwiązanie, które pozwoli obniżyć koszty prowadzenia działalności oraz umożliwi utrzymanie ciągłości pracy.

Kiedy warto skorzystać z teleradiologii?

Teleradiologia to w pełni bezpieczna i komfortowa opcja, która pozwoli znacznie skrócić czas oczekiwania pacjentów na otrzymanie wyników badań. Oferta jest skierowana do lekarzy oraz prywatnych i publicznych placówek medycznych z całego kraju. Z teleradiologii warto skorzystać, by zwiększyć wydajność i efektywność danej pracowni radiologicznej. Atrakcyjną ofertę z zakresu teleradiologii można znaleźć na stronie firmy https://eurodiagnostic-polska.pl/, która gwarantuje wysoką jakość dostarczanych opisów, pomoc techniczną oraz wsparcie serwisowe. Dużą zaletą korzystania z teleradiologii jest krótki czas oczekiwania na wyniki badań, który wynosi do 3 dni roboczych w przypadku badań planowych oraz do 2h w przypadku badań zleconych na cito. Ponadto w razie jakichkolwiek wątpliwości klient będzie mógł bez problemu skontaktować się z wybranym radiologiem, który chętnie odpowie na wszystkie pytania. Warto podkreślić również, że zdalne opisy badań powstają na certyfikowanych stacja diagnostycznych, które wykorzystują dedykowane oprogramowanie DICOM.

Usługi z zakresu teleradiologii to szansa na szerszy dostęp do wyspecjalizowanych badań obrazowych dla wszystkich pacjentów. Rozpoczęcie współpracy z firmą oferującą tworzenie zdalnych opisów badań pozwoli przyjąć więcej pacjentów i zwiększyć zyski w danej placówce. W efekcie wiele osób będzie mogło rozpocząć skuteczne leczenie adekwatne do ich stanu zdrowia. Dlatego warto rozważyć skorzystanie z teleradiologii, by podnieść poziom oferowanych przez daną placówkę usług.