W dobie koronawirusa komunikacja między pracownikami oraz klientami została utrudniona ze względu na obowiązek zachowania dystansu społecznego. W wyniku tego, w wielu firmach i zawodach praca stała się utrudniona lub całkiem niemożliwa. W szczególności problem z porozumiewaniem powstał w dużych, rozproszonych grupach. Dlatego z myślą o rozwiązaniu tych problemów powstały systemy Tour Guide. Gdzie znajdują zastosowanie?

Systemy Tour Guide – zastosowanie w przemyśle

Systemy Tour Guide to rozwiązania, które w przemyśle są stosowane od dawna, ponieważ ułatwiają komunikację pracownikom i innym osobom przebywającym w otoczeniu maszyn emitujących hałas o wysokim natężeniu. Według przepisów, odległość między pracownikami musi wynosić 1,5 m. W przypadku grupy osób, odległość między pierwszą a ostatnią może być znaczna. Natomiast systemy Tour Guide pozwalają zachować pracownikom bezpieczną odległość, np. przy taśmie produkcyjnej i jednocześnie ułatwiają komunikację między nimi. Komunikacja odbywa się jednokierunkowo lub wielokierunkowo, co pozwala na swobodną rozmowę.

Systemy Tour Guide – zastosowanie w biznesie

W dobie pandemii trudno jest usadzić kursantów na szkoleniach, partnerów biznesowych na spotkaniach i jednocześnie prowadzić negocjacje z nimi lub prezentować ofertę. Przemawianie w masce lub z dalekiej odległości powoduje, że prezentacja nie jest atrakcyjna. Dlatego systemy Tour Guide rozwiązują ten problem, ponieważ cechują się doskonałą jakością transmisji, nawet na odległość 100 metrów. Nie tylko umożliwiają prowadzenie profesjonalnej prezentacji, lecz także komunikację dwukierunkową między uczestnikami – zadawanie pytań, odpowiadanie i swobodną dyskusję.

Systemy Tour Guide – zastosowanie w turystyce

Wycieczki turystyczne, podczas których zwiedzane są popularne miejsca, często sprawiają, że na niewielkim obszarze przebywa dużo osób. W dobie pandemii istnieje wysokie ryzyko zarażenia, a turystyka nabrała innego wymiaru. Dlatego rozwiązaniem, które pozwala swobodnie komunikować się przewodnikowi z uczestnikami wycieczki są systemy Tour Guide. Dzięki ich zastosowaniu, nie musi gromadzić wokół siebie dużej ilości osób, lecz może swobodnie omawiać dany obiekt turystyczny. Natomiast turyści mogą zachować bezpieczny odstęp względem siebie (2 metry), a grupa może rozproszyć się nawet w promieniu 100 m. Innowacyjna technologia sprawia, że w takich przypadkach wszyscy członkowie wycieczki będą doskonale słyszeć, co mówi przewodnik oraz zadawać pytania. Dużą zaletą jest fakt, że systemy zostały wyposażone w specjalne słuchawki jednorazowe, zapakowane w sterylnych zgrzewanych torebkach. Natomiast w przypadku słuchawek wielokrotnego użytku, stosowane są jednorazowe nakładki higieniczne z wazeliny. Każdy turysta może zdezynfekować słuchawki chusteczką, zapakowaną w specjalnych saszetkach. Natomiast po zakończeniu oprowadzania turystów, sprzęt Tour Guide może zostać ponownie zdezynfekowany za pomocą dedykowanych płynów.

Systemy Tour Guide w służbie zdrowia

Pracownicy służby zdrowia znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka zarażeniem koronawirusem. Pomimo że wszelkie kontakty społeczne należy ograniczać do minimum, to w przypadku służby zdrowia, często jest to niemożliwe. Niektóre sytuacje wymagają nagłych konsultacji, dlatego systemy Tour Guide usprawniają kontakt z personelem medycznym i tym samym zmniejszają ryzyko zakażenia. Niewielkie wymiary sprawiają, że urządzenia można łatwo schować, aby nie przeszkadzały w codziennych czynnościach. Za pomocą systemu, lekarz może przekazywać polecenia pielęgniarkom, które przebywają w sąsiedniej sali, co znacznie ułatwia pracę.

Systemy Tour Guide logistyce i dystrybucji

Szczególnie trudno jest zachować dystans społeczny w działach logistycznych i dystrybucji, ponieważ dobra komunikacja jest podstawą płynnej pracy. Natomiast dzięki zastosowaniu systemu Tour Guide, pracownicy przebywający na dużych dystansach, mogą swobodnie komunikować się i wzajemnie kierować, np. w celu odnalezienia paczek, sprawdzania towaru lub jego wysyłki. Dzięki zastosowaniu sprzętów Tour Guide dobra komunikacja i zachowanie bezpiecznej odległości między pracownikami jest łatwe.

Koronawirus wprowadził obowiązek zachowania dystansu społecznego, który utrudniał pracę w większość branż. Natomiast doskonałym rozwiązaniem, które pozwala na swobodną komunikację, nawet w odległości 100 m są systemy Tour Guide.

Więcej informacji o produktach niezwykle pomocnych w walce z koronawirusem na stronie: System tour guide a #socialdistance