Armatura przemysłowa to szereg elementów, które są przeznaczone do pracy przy różnego rodzaju instalacjach, rurach, zbiornikach czy też kotłach. Elementy armatury przemysłowej mogą być bardzo zróżnicowane, powinny posiadać odpowiednią odporność na wysokie ciśnienie, a część z nich dodatkowo musi spełniać wysokie wymagania higieniczne w przypadku zastosowań medycznych czy do kontaktu z żywnością. Z kolei płynowskazy to elementy, które pozwalają na pomiar ilości cieczy roboczej w zbiorniku przy ciśnieniu roboczym do 10 barów.

Jakie produkty znajdziemy w kategorii armatury przemysłowej?

Poza odpowiednimi wziernikami- podłużnymi oraz okrągłymi, a także poza płynowskazami, w skład armatury przemysłowej wchodzą także wizjery przepływu, wysokociśnieniowe zestawy wzierne, a także dedykowane oświetlenie. Wszystko po to, aby móc lepiej kontrolować cały proces technologiczny sprawdzając zachowanie cieczy w kotle czy jakimkolwiek innym zbiorniku. Niektóre wzierniki wystarczy przykręcić, inne są dostosowane do tego, aby móc je wspawać w zbiornik. Armatura przemysłowa to także szkło techniczne, takie jak szkła wzierne okrągłe, szkła płynowskazowe, borowokrzemowe rury, pręty i kapilary, szkło kwarcowe oraz szafirowe. To ostatnie jest uważane za jedno z najtrwalszych i najsolidniejszych rozwiązań, jakie można zastosować. To szkło do zadań specjalnych. Wszystkie wspomniane wyżej elementy można sprawdzić zaglądając na stronę- https://www.continentaltrade.com.pl/. To jeden z czołowych producentów takich właśnie wyrobów.

Czym jest mika? Co to za materiał?

W obrębie armatury przemysłowej można znaleźć także mikę. Ma ona bardzo szerokie i zróżnicowane zastosowanie, można z niej wykonywać okienka, dyski, osłony, a także liczne elementy, które tworzą izolację elektryczną oraz izolację termiczną. Naturalna mika blokowa to materiał odpowiednio selekcjonowany, natomiast resztki z wycinanych bloków stanowią odpad przerabiany na płatki czy też pudry z miki. Mika blokowa jest najbardziej zbliżona do naturalnej. Po wydobyciu surowca ze złoża jest on bowiem oczyszczany i segregowany według wielkości i w takiej formie można go zakupić. Poszczególne formy miki mogą mieć określoną swoją klasę jakości. Najwyższa klasa jest ta o oznaczeniu V1, a najniższą ta o oznaczeniu V10. Produkty oznaczane najwyższą klasą noszą nazwę kolekcjonerskich. Na jakiej podstawie ocenia się przynależność do klasy danego materiału? Przede wszystkim, analizie poddaje się czystość surowca, a także takie aspekty jak chociażby brak przebarwień i wykwitów.