Uwielbiam ideę prowadzenia bardziej naturalnego życia. Dla mnie oznacza to usunięcie zbędnych rzeczy, do czego nasze ciała i ziemia zostały zaprojektowane. Bardziej niż kiedykolwiek to pojęcie „naturalnego życia” zdaje się przemawiać do tak wielu ludzi. Myślę, że częściowo dlatego, że żyjemy w świecie pełnym niepotrzebnych rzeczy. A częściowo dlatego, że wszyscy jesteśmy pod nadmiernym stresem i mamy wiele do zrobienia. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów.

Proste sposoby uporządkowania domu.

Od lat zauważam, jak przestrzeń wokół mnie wpływa na moje zdrowie i samopoczucie. Kiedy jestem wolna od bałaganu, myślę wyraźniej, rozciągam się, poruszam i oddycham głębiej. Wiem, że nie jestem sam w takim odczuciu. Badania wykazały, że bałagan dotyka nas na wiele sposobów:

  • Zaniechanie może sprawić, że poczujesz się zmęczony i ospały.
  • Zaniechanie sprawia, że żyjesz w przeszłości, a nie teraźniejszości.
  • Zanieczyszczenie może mieć wpływ na masę ciała.
  • Może to w oczywisty sposób utrudnić myślenie.
  • Ma to wpływ na sposób, w jaki traktujesz ludzi.
  • Może to sprawić, że poczujesz się zawstydzony.

Ale nie skupiajmy się tylko na tym, co złe. Życie wolne od bałaganu jest naprawdę mocną stroną. Zawsze szukam prostych sposobów na porządek własnego domu… i jest to całkiem nieskazitelne.

Uwielbiam to, jak często ludzie mówią mi, że mój dom sprawia, że czują się dobrze.

Że mogą myśleć jasno i czuć się zrelaksowani, kiedy tu są. To wielka motywacja, aby zachować przestrzeń otwartą i wolną.

Dla niektórych pomysł uporządkowania domu, może być nieco przytłaczający. Chcę jednak zapewnić wam kilka prostych sposobów i powrócić do podstaw:

3 proste sposoby.

  • Znaleźć 10 rzeczy, aby się ich pozbyć.

Większość z nas ma rzeczy, które leżą wokół, których nie używa, nie potrzebuje lub zapomniał, że nawet posiadał. Nie zastanawiając się nad tym, znajdź 10 przedmiotów, które możesz sprzedać, rozdać lub wyrzucić do śmieci.

  • Poświęć 10 minut dziennie.

Może się wydawać, że dostaniesz się na dno swojego śmieci, będziesz potrzebować profesjonalnego zespołu, rocznego czasu lub niesamowitego magicznego triku. Możesz być jednak zaskoczony tym, co zrobi 10 minut dziennie. Ustaw zegar. A potem zostaw resztę na następny dzień.

  • Zrób listę przed dokonaniem zakupu.

Kiedy robisz zakupy, zrób listę tego, czego naprawdę potrzebujesz. Jeśli znajdziesz coś na swojej liście, zadawaj sobie pytanie, czy jest to coś, co naprawdę przyczyni się do Twojego życia. Jeśli nie jesteś pewien, podaj go na 24 godziny przed zakupem. Czasami nasz bałagan jest po prostu wynikiem impulsywnych zakupów.