Wraz rozwojem branży e-commerce pojawia się coraz więcej rozwiązań umożliwiających sprzedaż za pośrednictwem sieci internetowej. Do najpopularniejszych obecnie należą: oprogramowanie open source (oparte na publicznym kodzie źródłowym), platforma SaaS (dostępna za miesięczną opłatą) oraz system dedykowany (budowany od podstaw na zamówienie).

Sklepy internetowe tworzone na bazie oprogramowania open source i platformy SaaS sprawdzają się doskonale w przypadku początkujących biznesów e-commerce, ponieważ niosą za sobą niewygórowane koszty. Dedykowany sklep internetowy stanowi nieco droższą inwestycję, ze względu na swój indywidualny charakter, ale warto ją rozważyć, jeśli zależy nam na rozwiązaniu idealnie dopasowanym do naszych potrzeb.

Jakie są zalety dedykowanego sklepu internetowego?

Dedykowany sklep internetowy powstaje w ramach jednorazowej usługi, więc choć jego stworzenie i wdrożenie może się wiązać ze sporymi kosztami, to jednak jego utrzymanie jest stosunkowo niedrogie. Ogromną zaletą takiego sklepu jest też fakt, że programista tworzy kod od podstaw, dopasowując każdą funkcję i każdy element designu do potrzeb i oczekiwań zamawiającego, więc jego wygląd i działanie są odpowiednio spersonalizowane. Ponadto wraz z gotowym sklepem otrzymujemy pełną kontrolę nad jego zawartością oraz wszystkimi jego funkcjonalnościami – możemy je dowolnie modyfikować, włączać i wyłączać, a nawet usuwać, jeśli zajdzie taka potrzeba. Samodzielne zarządzanie systemem daje mnóstwo swobody, ale oczywiście wymaga pewnych umiejętności, dlatego jeśli sami nie czujemy się wystarczająco kompetentni, by się tym zająć, możemy zlecić to zadanie profesjonalistom, na przykład agencji interaktywnej Alterpage, gdzie https://alterpage.pl/dedykowane-sklepy-internetowe-46 przeczytacie więcej o ich usługach.

Co warto wdrożyć w dedykowanym sklepie internetowym?

Agencja Alterpage zajmuje się nie tylko zarządzaniem dedykowanymi sklepami internetowymi, ale też ich tworzeniem. Może więc zbudować platformę sprzedażową idealnie dopasowaną do naszych wymagań, posiadającą wszystkie niezbędne funkcje, w tym moduły takie jak menadżer wysyłek (skrypt automatycznie pobierający i przekazujący firmie kurierskiej dane do wysyłki) czy newsletter (skrypt rozsyłający do klientów e-maile z informacjami o nowościach i promocjach). Sklepy internetowe tworzone przez specjalistów z Alterpage mają także tę zaletę, że są doskonale zoptymalizowane pod kątem SEO, co znacznie ułatwia ich pozycjonowanie w wyszukiwarkach, a w konsekwencji również zdobywanie klientów.