Zarabianie na życie jako bloger nie jest łatwe, ale jeśli to zrobisz, można się spodziewać, że średnia pensja wyniesie na poziomie 24000 złotych rocznie, z potencjałem do zarabiania w okolicach 80 tysięcy złotych rocznie. Blogowanie może być albo jednym z wielu źródeł dochodu lub karierą samą w sobie. Tak czy inaczej, sposób w jaki zaczniesz będzie określał jak daleko się posuniesz. Jeśli jesteś nowy na scenie blogowania, to dobra wiadomość! Masz okazję, aby rozpocząć dobrze i skierować się na ścieżkę do sukcesu blogowania.

Przestań traktować to jak hobby

Każdy może założyć blog używając jednej z wielu darmowych platform dostępnych online. Jeśli lubisz pisać lub czujesz, że masz coś do powiedzenia, to być może już założyłeś bloga i zacząłeś umieszczać treści. Jednak jeśli traktujesz to jako hobby, to nie jesteś nastawiony na sukces. Zacznij myśleć o swoim blogu jako o biznesie i zainwestuj w dobry komputer, zbuduj swoją przestrzeń biurową i zacznij układać odpowiedni biznes plan. Miej kalendarz redakcyjny i harmonogram w określonych godzinach pracy, tak, abyś był nastawiony na przekształcenie swojego bloga w rentowne przedsiębiorstwo.

Zachowaj specyficzny i niepowtarzalny styl

Istnieje blog dla niemal każdego możliwego tematu. Jeśli Twoja strona jest ogólna, to prawdopodobnie zostało to zrobione tysiąc razy przed i nie dodaje nic nowego. Raporty wskazują, że firmy mają tendencję do utrzymania dodatniego przepływu środków pieniężnych, gdy działają w niszy. Należy stać się ekspertem w wybranej dziedzinie. Wybierając coś, o czym naprawdę lubisz pisać, Twoja pasja przyciągnie czytelników. Przekonasz się również, że uczenie się i odkrywanie nowych prawd daje Ci stałe źródło motywacji do ciągłego dążenia do sukcesu, dopóki go nie osiągniesz.

Dowiedz się więcej o swojej publiczności


Jak obserwować publiczność rozrastają się za pomocą oprogramowania analitycznego, trzeba będzie zwrócić baczną uwagę na to, które osoby odwiedzają Twój blog, a które posty działają, a które nie. Gdy masz sprzęt do prowadzenia działalności gospodarczej i zabójczy pomysł, to trzeba pielęgnować swój blog i pomóc mu rozkwitnąć. Obserwuj uważnie dane i wykorzystaj zdobyte informacje, aby rozeznać jakie tematy są do omówienia w następnej odsłonie.
Rozpoczęcie udanego bloga jest z pewnością możliwe, ale trzeba będzie najpierw zapoznać się z podstawami. Traktuj blog jako biznes, a nie hobby i znajdź dochodową niszę. Pamiętaj: czytelnicy to wszystko. Zrozumienie odbiorców jest kluczem do wzrostu w tych wczesnych etapach.