Sektor e-commerce rozwija się obecnie bardzo dynamicznie, dzięki czemu jego klienci mają m.in. do dyspozycji szeroki wachlarz różnorodnych metod płatności. Coraz więcej sklepów internetowych oferuje np. możliwość rozłożenia należności za zakup na wygodne do spłacenia raty. Jak właściwie działa to rozwiązanie?

Raty online

W przypadku zakupów w Internecie ogólna zasada sprzedaży ratalnej pozostaje taka sama jak wszędzie indziej: należność zostaje podzielona na mniejsze raty, których spłata jest rozłożona w czasie. Czasem do ceny zakupionych towarów zostaje doliczona prowizja dla kredytodawcy, ale obecnie konsumenci mogą też bardzo często korzystać z rat 0%, z którymi nie wiążą się żadne dodatkowe koszty.

Szczegóły rozwiązań proponowanych w tym zakresie e-przedsiębiorcom i ich klientom przez różnych agentów rozliczeniowych mogą być różne. Przykładowo operator BlueMedia oferuje system rat online, który charakteryzuje:

  • Minimum formalności dla kupującego. Cały proces przebiega online, a informację o decyzji dostaje się nawet w kwadrans.
  • Elastyczność. Klient może otrzymać kredyt w wysokości od 300 do 20 000 zł, na okres od 3 do 48 miesięcy.
  • Atrakcyjne warunki i brak dodatkowych kosztów, np. opłaty przygotowawczej.

Ponadto sprzedawca otrzymuje pełną należność za zakup w ciągu doby od pozytywnego rozpatrzenia wniosku kredytowego.

Więcej szczegółowych informacji na temat płatności ratalnych online z BlueMedia, a także innych nowoczesnych rozwiązań płatniczych, znajdziesz tutaj: https://bluemedia.pl/oferta/platnosci/platnosci-online.

Korzyści rozwiązania

Wybór płatności ratalnej online może być w niektórych sytuacjach bardzo opłacalnym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku poważniejszych zakupów za duże kwoty. Dzięki rozłożeniu płatności na mniejsze miesięczne zobowiązania nie będziesz musiał wydawać jednocześnie całych lub prawie całych oszczędności – większość środków pozostanie na Twoim koncie, tworząc finansową „poduszkę”, z której będziesz mógł skorzystać w nieprzewidzianej sytuacji.

Wybierając (i terminowo spłacając!) raty, budujesz również swoją historię kredytową. W ten sposób zakup sprzętu RTV lub AGD jedynie za kilkaset złotych może Ci pomóc w uzyskaniu kredytu hipotecznego w przyszłości.

Raty online to forma płatności, którą warto rozważyć w przypadku większych zakupów. Pamiętaj tylko, żeby wcześniej sprawdzić, z jakimi dokładnie kosztami będą się one wiązać.