Instagram to narzędzie pozwalające niewysokimi kosztami wypromować Twoją firmę lub projekt internetowy. Nic dziwnego, że tematyka konta na Instagramie należy wciąż do tak popularnych zagadnień.

Co przyciąga wzrok na Instagramie?

Zasada jest prosta: im bardziej atrakcyjny post na Instagramie, tym bardziej jest on promowany przez portal społecznościowy. Atrakcyjność danego wpisy weryfikują między innymi popularne insta lajki. Algorytmy Instagrama promują zdjęcia i wpisy osób lub firm, które są chętnie oglądane przez inne osoby. Zapewne zauważyłeś, że wpisy popularnych osób i influencerów często wyświetlają się w pierwszej kolejności w zakładce „odkrywaj”. Dzieje się tak, ponieważ takie wpisy mają dużą ilość polubień, czyli tak zwanych „serduszek” na Instagramie. Przez portal promowane są również konta, które są obserwowane przez większą liczbę osób. Dlatego warto zadbać o dużą liczbę followersów, czyli osoby, które kliknęły w zakładkę „obserwuj” i dzięki temu są na bieżąco z wpisami, które publikujesz na swoim koncie.

kup insta lajki na wypromowani.pl

Zadbaj o odpowiednie hasztagi

Dobierz te hasztagi, które najlepiej określają to, co znajduje się na opublikowanym przez Ciebie zdjęciu. Warto również wybrać kilka stałych hasztagów, pozwalających dotarcie do osób, które są zainteresowane określoną tematyką. Portalowi zależy, by generowany przez Ciebie content (zdjęcia, tematyka wpisów) docierały do osób zainteresowanych danym zagadnieniem. Możesz sprawdzać najpopularniejsze hasztagi w danej kategorii. Pamiętaj jednak, by dobierać je rozsądnie. Instagram pozwala na dodanie określonej liczby hsztagów. Ich maksymalna dozwolona ilość wynosi aktualnie 30 hasztagów. Nie ma możliwości, opublikować wpis z większą liczbą znaczników, dlatego przemyśl hasła, które pozwolą dotrzeć do odbiorców zainteresowaną daną tematyką.

Piękne profile zawsze przyciągają wzrok

Instagram to portal w większości dla wzrokowców. Nic dziwnego, w końcu podstawowym elementem zamieszczanych tam treści są zdjęcia, a także krótkie relacje (stories), które stale zyskują na popularności. Publikując wpis zadbaj o to,by zdjęcie było dobrze wykadrowane i wykonane w dobrym świetle. Możesz użyć również ciekawego filtra na zdjęcie. Pamiętaj jednak, że ciekawe profile prowadzone są spójnie, a to wpływa finalnie na zaangażowanie odbiorców. Twój profil na Instagramie dotyczący określonej tematyki może być źródłem inspiracji dla wielu odbiorców.

Jak zwiększyć popularność konta na Instagramie?

Nie zawsze łatwo zdobyć serce użytkowników Instagrama. Z pewnością początki prowadzenia konta są najtrudniejsze. Zastanów się w pierwszej kolejności, jaka tematyka interesuje Twoich potencjalnych odbiorców. W pierwszej kolejności musisz zadbać o liczbę obserwujących Twoje konto. Czym jest followers na Instagramie? Krótko mówiąc to liczba osób, które postanowiły obserwować Twoje konto. Zasada jest prosta: im więcej followersów na Intagramie, tym Twoje konto generuje większą liczbę zasięgów. Krótko mówiąc treści przez Ciebie publikowane docierają do większej liczby osób. Warto zadbać o coraz większą liczbę stałych fanów, by generować treści podbijające serca użytkowników intagrama.