Zarządzanie finansami i rejestracja wszystkich zdarzeń finansowych jest czymś, co dotyczy każdej firmy. W zależności od tego, jak rozbudowana jest jej struktura i podejście właściciela, decyduje się on na samodzielne prowadzenie spraw księgowych, tworzy odrębny dział w firmie lub zleca prowadzenie finansów biuru rachunkowemu. Niezależnie od tego, kto się będzie tym zajmował, powinien mieć dobry program księgowy.

Odkąd powstała taka dziedzina jak rachunkowość, jest też zawód księgowego. Formalnie powstał w XIX wieku. Nazwa tej profesji pochodzi od tego, że uprawniona osoba prowadziła księgi rachunkowe, a więc notowała wierzytelności, operacje finansowe, stan majątku. Lata mijają, skrupulatne notowanie wszystkich finansów nadal jest ważne, a w firmach obowiązkowe. Jednak do rejestracji wszystkich zdarzeń finansowych nie stosuje się tradycyjnych ksiąg, a specjalistycznego oprogramowania. To z kolei wiąże się z szeregiem korzyści pod warunkiem, że zdecydujemy się na program dopasowany do naszych potrzeb. Jednym z programów, które z pewnością warto wziąć pod uwagę, jest enova365. Program jest szerzej opisany na stronie http://enova.pl/. Jakie są jego największe zalety?

  1. Zautomatyzowany proces ewidencjonowania

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na to, że ten program księgowy jest tak zaprojektowany, by jak największa liczba operacji odbywała się automatycznie. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo czasu i lepiej zorganizować swoją pracę.

  1. Program jest aktualizowany w zgodzie z bieżącymi przepisami

Sprawy finansowe firmy muszą być prowadzone w taki sposób, by były zgodnie z przepisami, a te się zmieniają. Dochodzą kolejne raporty, druki, zmieniają się oznaczenia. Decydując się na program enova365, nie trzeba się obawiać, że wystawione dokumenty będą zawierały błędy wynikające z braku dostosowania do wymogów prawnych. Użytkownik dostaje na czas wszystkie aktualizacje.

  1. Oprogramowanie jest konfigurowalny

Dla użytkownika oznacza to, że daje duże możliwości pod względem dostosowania panelu administracyjnego do potrzeb firmy. Można zmieniać strukturę ewidencyjną, rozbudować liczbę i plan kont albo zmieniać inne ustawienia.

  1. Możliwość tworzenia zestawień i raportów

Aby firma miała pełny obraz swojej sytuacji finansowej, lepiej planowała swoje przyszłe inwestycje i zakupy, przydatne będą różnego rodzaju zestawienia. Program pozwala analizować wiele elementów jak konta, czy projekty.

  1. Praca w chmurze

Praca zdalna stała się bardzo popularna, a dobry program księgowy będzie jej sprzyjał. W przypadku oprogramowania enova365 mamy do czynienia z pracą w chmurze, co oznacza, że do kompletu danych mamy dostęp z dowolnego miejsca. Można generować dokumenty, prowadzić ewidencje, rozliczać konta i wszystko to, czego wymaga praca księgowego.

  1. Możliwość udostępnienia panelu klienta

Biura rachunkowe kupujące program księgowy, prowadzą dokumentację dla wielu firm. Klienci przynoszą bądź przesyłają rachunki, faktury i inne dokumenty. Ich wprowadzenie i ewidencjonowanie zajmuje dużo czasu. Jednak z enova365 można go skrócić. Oprogramowanie ma takie narzędzie jak Pulpit Klienta Biura Rachunkowego, poprzez który klienci mogą wprowadzać samodzielnie dokumenty, a także mieć wgląd do informacji, jakie udostępnia dla nich księgowy.