Internet to niewyczerpane źródło informacji, wiadomości, wiedzy i rozrywki. Jest tak obszerny, że często sami nie zdajemy sobie sprawy z wszystkich jego możliwości i właściwości. Gdzie można znaleźć ciekawe informacje o internecie i social mediach?

Portale tematyczne

Samodzielne przeszukiwanie internetu w poszukiwaniu ciekawostek, nowości i najświeższych informacji jest praktycznie niewykonalne — zwłaszcza, jeśli mamy dużo pracy lub obowiązków domowych i nie mamy na to zupełnie czasu.

Z pomocą mogą nam przyjść portale internetowe, które zajmują się właśnie tego typu działaniem — wyszukują i publikują podzielone tematycznie newsy, ciekawostki i informacje. Dzięki nim nie musimy wyszukiwać informacji samodzielnie — wystarczy otworzyć jedną witrynę i wybrać interesującą nas kategorię .

Przykładem tego typu portalu jest https://smartix.pl/. Znajdziemy tam mnóstwo najnowyszych ciekawostek, z których każda jest zweryfikowana, sprawdzona i opisana w jasnej i przystępnej formie. Warto sprawdzić — na pewno każdy z nas znajdzie tam dla siebie coś ciekawego.

Blogi i konta ekspertów

Może być tak, że interesują nas ciekawostki powiązane tematycznie z jedną, konkretną dziedziną. Jeśli zajmujemy się jakimś tematem profesjonalnie — będziemy z pewnością szukać informacji, które są znacznie bardziej szczegółowe niż te przeznaczone dla czytelnika nieznającego danej branży.

W takich sytuacjach warto szukać newsów na blogach prowadzonych przez specjalistów i ekspertów. W dzisiejszych czasach większość z nas posiada konta w różnego rodzaju mediach społecznościowych — nie brakuje profili, które skierowane są do wąskiego grona osób zainteresowanych danym tematem. Takie profile to często bardzo bogate źródła ciekawej wiedzy i interesujących faktów — warto je przejrzeć i wybrać do obserwowania te najbardziej wartościowe.

Internet może nas zaskoczyć — nawet, jeśli wydaje nam się, że wiemy już o nim wszystko! Spędzając wiele czasu w sieci, warto zainteresować się dotyczącymi jej ciekawostkami — bez problemu znajdziemy je w wielu miejscach.