Samsung s10+ lub Plus (bo tak też jest określany) to dobrej klasy smartfon, który ma wiele przydatnych funkcji i jest naprawdę solidnym sprzętem. Jednak nawet i on może ulec uszkodzeniu. Najczęściej to zbita szybka. Jak ją wymienić?

Chociaż Samsung s10 Plus jest telefonem z 2019 roku, to wcale się nie zestarzał. Nadal można go uważać za nowoczesny sprzęt dla wymagających użytkowników. Czym różni się od wersji bez plusa? Przede wszystkim s10 Plus ma większy ekran, bo 6,4 cala, a podstawowa wersja to 6,1 cala. W tej wersji dostajemy także więcej pamięci RAM (12GB) i więcej pamięci wewnętrznej (1024 GB). W tym artykule interesuje nas jednak kwestia uszkodzenia szybki w Samsung s10 Plus i jej wymiany.

Uszkodzenie szybki w Samsung s10 Plus – dlaczego do tego dochodzi?

Najpierw należy odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego w ogóle dochodzi do uszkodzenia szybki w modelu Samsung s10 Plus. Podatność na uszkodzenia może bowiem niepokoić właścicieli tych telefonów. Nie ma się jednak czym martwić. Samsung s10 Plus nie jest bardziej narażony na uszkodzenia mechaniczne niż inne smartfony. Niestety, wystarczy upadek telefonu na podłogę, żeby doszło do uszkodzenia szybki, a to tylko jeden przykład. Na szczęście można rozwiązać problem takiego uszkodzenia i to jest dobra informacja dla posiadaczy modelu s10 Plus.

Czy można samemu wymienić szybkę w Samsung s10 Plus?

Kolejna kwestia istotna dla użytkowników omawianego tutaj telefonu jest taka, czy samodzielna wymiana szybki Samsung s10 Plus jest możliwa. Niestety, w zaciszu własnego domu nie można przeprowadzić takiej naprawy. Dlaczego? Ponieważ potrzebne są specjalistyczne narzędzia. Profesjonalny serwis dysponuje separatorem podciśnieniowym, za pomocą którego jest w stanie bezpiecznie oddzielić szybę od modułu wyświetlacza. Przy montażu natomiast używane są specjalistyczne plastry do laminowania. Na szczęście dziś dobry serwis GSM można znaleźć przez Internet, co ułatwia sprawę.

Czy zawsze można wymienić szybkę w Samsung s10 Plus

Kolejne ważne pytanie to, czy zawsze możliwa jest wymiana szybki w telefonie Samsung s10 Plus. W wielu przypadka jest tak rzeczywiście. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że szybki nie wymieni serwis na nową, gdy wyświetlacz będzie uszkodzony. Jego moduł nie może być zatem pęknięty, porysowany czy mieć inne usterki.

Wymiana szybki w Samsung s10 Plus nie jest skomplikowana dla profesjonalnego serwisu. Zanim jednak zgłosimy się do takiego miejsca, trzeba zdawać sobie sprawę, że rozbita szybka nie jest tym samym, co rozbity wyświetlacz.