Drukarka to nieodzowny element każdego biura, ale sprawdza się również w domu. Na rynku jest sporo ciekawych rozwiązań, ale to tylko komplikuje wybór. Przeczytaj ten artykuł, a wszystkiego się dowiesz. Powiemy Ci, na jakie aspekty trzeba zwracać uwagę podczas zakupu drukarki laserowej!

Na rynku znajdziesz wiele ciekawych propozycji drukarek laserowych od różnych producentów. Przykładem może być strona: https://www.morele.net/kategoria/drukarki-laserowe-279/, kupisz tam najnowocześniejsze rozwiązania w rozsądnych cenach. Jak jednak wybrać to najlepsze urządzenie? Sprawdź!

Prędkość druku ma znaczenie

Nikt nie chce czekać na druk długi czas. Dlatego też w przypadku drukarek laserowych prędkość druku ma największe znaczenie. Ile powinna wynosić średnia prędkość, aby drukarka laserowa sprawdziła się w domu, czy biurze? Z pewnością powyżej 25 stron na minutę. Wtedy masz pewność, że drukowanie poszczególnych stron będzie szybkie i bezproblemowe. Poniżej tej wartości możesz stracić trochę nerwów, kiedy zabierzesz się za drukowanie dokumentów. W ofercie sklepu Morele, do którego link podaliśmy wyżej znajdziesz urządzenia, które oferują druk na poziomie 40 stron na minutę, takie rozwiązanie przyda się w biurze.

Rozdzielczość druku – kolejny ważny element

Przy zwykłych dokumentach możesz nie widzieć takiej różnicy. Tekst nie wymaga sporej rozdzielczości, aby był czytelny. Schody zaczynają się jednak wtedy, kiedy drukujesz tabele, czy wykresy. Wtedy rozdzielczość druku drukarki laserowej ma ogromne znaczenie. Jak więc wybrać drukarkę ze względu na rozdzielczość druku? Postaw na urządzenie, które zagwarantuje rozdzielczość na poziomie 1200 x 1200 w przypadku druku w kolorze czarnym.

Automatyczny druk dwustronny

Ten akapit poświęcimy nieco mniej ważnemu aspektowi, który jednak może sporo ułatwić i pozwolić zaoszczędzić papier, czyli automatyczny druk dwustronny. Taka możliwość nie tylko sprawia, że wszystkie kartki papieru zostaną nadrukowane z dwóch stron. To także brak straty papieru, kiedy samodzielnie próbujesz zadrukować dwie strony. Prawdopodobnie z jednej i drugiej strony tekst jest na odwrót!

Wbudowane WI-FI

W najnowocześniejszych drukarkach zainstalowany jest modem WI-FI. Wtedy nie musisz podłączać laptopa, czy komputera za pomocą kabla, wystarczy włączyć WI-FI i gotowe. To naprawdę dobre rozwiązanie, które również sporo ułatwia. Kiedy kupujesz drukarkę laserową pamiętaj o tym elemencie.