Wybór najlepszej myszy do gier może być czasami trudny, zwłaszcza w momencie, gdy w sklepach dostrzegasz bogactwo opcji i różnorodność. Ciężko się zdecydować, ponieważ myszki gamingowe są przytłaczająco różnorodne pod względem kształtów, rozmiarów i kolorów. Nie wspominając o tym, jak są wrażliwe. Trzeba też rozważyć wybór między myszką przewodową, a bezprzewodową.

W zależności od gatunku gry, w który najczęściej grasz, może to zadecydować o tym, ile przycisków myszy będziesz potrzebować. Niektóre gatunki wymagają jedynie standardowego rozmieszczenia lewego, prawego i środkowego przycisku myszy. W niektóre gry RPG (gry fabularne), takie jak World of Warcraft, lepiej grałoby się myszką z dużą ilością przycisków. Dodatkowe przyciski pomogą Ci łatwo ustawić zestaw utworzonych przez siebie makr, które można łatwo przypisać do konkretnego klawisza myszy. Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej jest skoncentrować się na liczbie przycisków, których będziesz realistycznie potrzebować do regularnego grania. Co warto rozważyć przed zakupem myszki gamingowej?

  • Czujnik laserowy czy optyczny?
  • DPI (kropki na cal).
  • Przewodowa czy bezprzewodowa?
  • Leworęczna czy praworęczna?
  • Jaki chwyt?
  • Koszt myszki gamingowej.
  • Osobiste preferencje.

Lista rzeczy do rozważenia przed zakupem myszy do gier

Czujnik laserowy czy optyczny?

To pytanie podzieli wielu graczy komputerowych. W przeszłości twierdziło się, że prawdziwi gracze używają myszy optycznych, ponieważ zapewnia to bardziej reaktywny czujnik i wrażenia z gry. Myszy optyczne również nie wykazują opóźnień, w przeciwieństwie do myszy laserowej. W ciągu ostatnich kilku lat technologia laserowa rozwinęła się w zawrotnym tempie, przez co opóźnienie lasera praktycznie nie istnieje.

DPI (kropki na cal)

Każda mysz, niezależnie od tego, czy będzie używana do gier, czy do pracy biurowej, będzie miała swój własny wskaźnik DPI. Zasadniczo im wyższy wskaźnik DPI, tym większa precyzja i szybsze poruszanie kursorem po ekranie. Jeśli chcesz wyczuć dokładny ruch kursora i mieć największą kontrolę nad postacią / celownikiem / kursorem, warto wybrać pomiędzy 1000 – 2000 DPI. Najważniejsze w przypadku myszy do gier jest to, że większość z nich będzie miała przełącznik DPI na górze głównego korpusu, dzięki czemu możesz zmieniać ustawienia DPI w locie – na mniejsze lub większe.

Przewodowa czy bezprzewodowa?

Kilka lat temu, gdybyś próbował grać w gry na komputerze PC za pomocą bezprzewodowej myszy dla graczy, Twój serwer zostałby wyśmiany. Technologia po prostu nie była w stanie poradzić sobie z responsywnością potrzebną w grach o wysokiej liczbie oktanowej, dużej prędkości i wysokiej reaktywności. Mając błyskawiczny refleks, potrzebujesz błyskawicznej reakcji czujnika przewodowego. Dawno minęły czasy wolno reagujących myszy bezprzewodowych. Co więcej, dostępna jest pełna gama myszy przewodowych i bezprzewodowych, które zadowolą nawet najbardziej zatwardziałych graczy. Mysz bezprzewodowa jest również droższa niż jej przewodowe odpowiedniki.