Jeśli poszukujesz uniwersalnego, sportowego zegarka na rękę z elektroniczną lub analogową tarczą, który będzie dobrym zamiennikiem dla szybko starzejących się smartwatchy, w ofercie Casio Sport znajdziesz dziesiątki modeli zegarków damskich, męskich i młodzieżowych typu tradycyjnego, kwarcowych i sterowanych radiowo. To niezawodny, trwały i bardzo wszechstronny sprzęt wyposażony w wiele niezwykle przydatnych dla aktywnej osoby funkcji.

Zegarki sportowe z mechanizmem kwarcowym

Najpopularniejszym wariantem zegarków na rękę są czasomierze z mechanizmem kwarcowym, zasilane miniaturową, ale niezwykle wydajną baterią. Takie zegarki zapewniają precyzyjny pomiar czasu, są tanie i wygodne w codziennej obsłudze. Większość zegarków z kolekcji Casio Sport to właśnie zegarki kwarcowe, choć w ofercie marki znaleźć można również bardziej precyzyjne modele sterowane radiowo, zdalnie łączące się z zegarem atomowym, dzięki czemu odmierzające czas z niezrównaną precyzją. Niezależnie od rodzaju zastosowanego mechanizmu wszystkie modele zegarków z tej serii charakteryzuje dość specyficzna, sportowa natura. To sprzęt bardzo wytrzymały, odporny na wstrząsy, w wielu przypadkach wodoodporny i niemal zawsze wyposażony w kilka funkcji, które mogą przydać się każdej aktywnej osobie.

Podstawowe funkcje zegarków sportowych

Praktycznie wszystkie elektroniczne zegarki Casio Sport oprócz funkcji pomiaru czasu wyposażone są również w funkcję stopera, niekiedy timera i niemal zawsze w alarm. W zastosowaniach sportowych tego typu funkcje są niezwykle przydatne, bo ułatwiają zarządzanie czasem trwania treningów i składających się na nie pojedynczych ćwiczeń fizycznych. Dodatkowo zdecydowana większość zegarków tej serii wyposażonych jest również w prosty datownik i kalendarz, który ułatwia organizowanie się w czasie, planowanie różnego rodzaju zdań z kilkudniowym lub większym wyprzedzeniem. Najbardziej zaawansowane modele zegarków sportowych serii Sport Casio posiadają także takie funkcje jak krokomierz, kompas i termometr, a nawet opcję pomiaru pływów morskich czy analizy faz księżyca.

Pomijając kwestię formy zegarków na rękę serii Sport Casio, największymi atutami tego typu sprzętu jest jego niezwykła uniwersalność, trwałość i niezawodność działania. Wystarczy pamiętać o regularnej wymianie baterii, a zegarek będzie działał przez długie lata, precyzyjnie odmierzając czas i dostarczając wiele innych informacji, jakie mogą przydać się każdej aktywnej osobie. To doskonały wybór, zwłaszcza jeśli szukasz czegoś trwalszego niż szybko starzejący się smartwatch.