Komputery, laptopy czy telefony służbowe to podstawa działalności firmy w dzisiejszych czasach. Po pewnym czasie wyeksploatowane urządzenia wymagają konserwacji, naprawy bądź nawet wymiany na nowe. Niezbędne staje się dokładne wyczyszczenie dysku czy rejestru, by wrażliwe dane nie wpadły w niepowołane ręce. Usługi odpowiadające na te potrzeby oferowane są przez firmę Selkea. Niszczenie wrażliwych danych, naprawa, konserwacja czy nawet sprzedaż starego sprzętu to główny zakres działalności tej firmy. Czym zajmuje się Selkea i dlaczego warto skorzystać z jej usług? W jaki sposób niszczy się wrażliwe dane, by niemożliwe było ich ponowne wyświetlenie? Odpowiedzi na te pytania znajdują się poniżej.

Profesjonalna naprawa i konserwacja komputerów i urządzeń peryferyjnych

Selkea.pl oferuje naprawę i konserwację komputerów, laptopów czy innych urządzeń. Ponadto, firma oferuje również przeprowadzenie audytu technicznego stanu komputerów i urządzeń używanych w firmie. Po dokonaniu audytu, sprzęt może zostać wyceniony, a następnie odkupiony. Selkea świadczy również usługi pośrednictwa w ponownej sprzedaży sprzętu elektronicznego. Firma odkupuje sprzęt zarówno w formie jednorazowej transakcji, jak i stałej współpracy.Jeżeli stan techniczny urządzeń w firmie pozostawia wiele do życzenia, Selkea chętnie odkupi taki sprzęt bez względu na poziom jego eksploatacji.

Selkea.pl – niszczenie danych wrażliwych

Dane gromadzone w urządzeniach i na nośnikach to często dane wrażliwe, pozwalające na dokładną identyfikację użytkownika. Dotyczy to m.in. danych biometrycznych, jak np. odcisków palca. Systemy działające w oparciu o tego typu dane są bardzo skuteczne, precyzyjne i przydatne, jednak usunięcie zebranych danych z bazy może wydawać się bardzo trudne. Używa się do tego wyspecjalizowanych narzędzi, które trwale i skutecznie usuwają dane, nadpisując nośnik, na którym dane są zapisane. Wystarczy jednorazowe działanie, by dane stały się zupełnie niemożliwe do ponownego odczytania. Sposobem na trwałe usunięcie danych jest także fizyczne zniszczenie nośnika przechowującego dane biometryczne.

Klienci nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo swoich wrażliwych danych. Sprzęt jest transportowany w bezpieczny sposób, z użyciem specjalistycznych pojemników transportowych, plomb zabezpieczających z unikalnymi kodami i stałym monitoringiem. Ponadto, w firmie pracują jedynie przeszkoleni profesjonaliści, których obowiązują ściśle ustalone rygorystyczne procedury, wszelkie dane są więc w pełni bezpieczne.

Sprzedaż wewnętrzna

Jedną z usług świadczonych przez firmę Selkea jest sprzedaż wewnętrzna. Profesjonaliści oferują pełne wsparcie w sprzedaży wewnętrznej komputerów czy laptopów i telefonów służbowych wewnątrz organizacji. Jednym ze sposobów wsparcia sprzedaży jest wdrożenie i pełna obsługa platformy sprzedażowej dedykowanej pracownikom firmy. Usługa skierowana jest zarówno do małych, jak i dużych firm i przedsiębiorstw, a także do międzynarodowych korporacji, szefów i pracowników działów IT czy zespołów administracyjnych. Usługi obejmują kompleksowe wsparcie procesu sprzedaży wewnętrznej komputerów, laptopów czy telefonów służbowych.

Selkea- dlaczego warto?

Profesjonaliści z firmy Selkewa to ludzie, którzy doskonale znają wymagania formalno- prawne i przestrzegają ich. Ponadto, personel to zespół doświadczonych ekspertów , którzy pracują z największą pasja i zaangażowaniem. Firma współpracuje z wieloma zewnętrznymi firmami i instytucjami, wspierając biznesy i koordynując wewnętrzną sprzedaż sprzętów w firmach.