Rękawiczki jednorazowe oraz środki do dezynfekcji są niezwykle przydatnymi akcesoriami w wielu placówkach medycznych, salonach tatuażu i piercingu oraz w laboratoriach. Mogą przydać się również do codziennego użytku w gospodarstwie domowym.

Kiedy rękawiczki jednorazowe są niezbędne?

Wykorzystanie rękawiczek jednorazowych jest bardzo szerokie. Kiedy warto ich używać, a kiedy wręcz należy to zrobić?

Przede wszystkim rękawiczki jednorazowe na co dzień mogą przydać się w domu. Będą chronić skórę dłoni podczas sprzątania, kiedy używane są substancje drażniące. Niektórym osobom mogą przydać się nawet podczas mycia naczyń, czy przygotowywania jedzenia, szczególnie w sytuacji, kiedy skóra dłoni z jakiegoś powodu jest podrażniona. Przydadzą się również podczas pracy w gastronomii, kiedy pracownik przygotowuje jedzenie dla klienta lub sprząta restaurację.

Z rękawiczek jednorazowych muszą korzystać wszyscy lekarze, piercerzy, tatuażyści, kosmetyczki oraz osoby pracujące w laboratorium, aby chronić siebie oraz osoby, które korzystają z usług medycznych bądź kosmetycznych. Należy ich używać wszędzie tam, gdzie jest kontakt z wydzielinami oraz ludzką skórą.

Jakie rękawiczki jednorazowe wybrać?

Na stronie https://czystyszop.pl/ znajdziesz bardzo duży wybór rękawiczek jednorazowych w różnych rozmiarach i wariantach. W zależności od swoich potrzeb możesz wybrać rękawiczki nitrylowe, lateksowe, winylowe, foliowe oraz BHP. To, jaki rodzaj rękawiczek będzie dla Ciebie najlepszy, zależy przede wszystkim od tego, czy nie posiadasz uczulenia na któreś z tych tworzyw.

Rękawiczki winylowe sprawdzą się w domu i ogrodzie, a także podczas montażu. Do salonu kosmetycznego lub placówki medycznej i laboratorium doskonale będą się nadawać rękawiczki lateksowe oraz nitrylowe. Nitrylowe rękawiczki są grubsze i bardziej wytrzymałe, dlatego są bardzo dobrą opcją dla wszystkich lekarzy i osób pracujących z płynami ustrojowymi. Rękawiczki foliowe to niezbędny element sklepów spożywczych, szczególnie przy stanowiskach z pieczywem.

Osoba, która ma problem z nadmierną potliwością, powinna zdecydować się na rękawiczki pudrowe, natomiast jeżeli Twoja skóra jest wrażliwa, noś rękawiczki bezpudrowe. Rękawiczki w sklepie Czysty Szop dostępne są w wielu kolorach, które mogą ułatwić ich rozróżnianie w miejscu pracy.

Nie zapomnij o środkach do dezynfekcji

Czystyszop.pl to sklep, w którym można zakupić także różnego typu środki do dezynfekcji. Są one niezbędne wszędzie tam, gdzie czyści się powierzchnie sanitarne, lady i stoły w sklepach oraz laboratoriach i placówkach medycznych. Z pewnością przydadzą Ci się również środki do dezynfekcji rąk, które skutecznie zwalczają wszystkie bakterie, wirusy oraz zarodniki grzybów, a także pełnią funkcję odtłuszczającą.