Wiele mówi się o tym, że istnieją serie laptopów przygotowane do użytku profesjonalnego. Z pewnością taką jest Lenovo ThinkBook. Patrząc na specyfikację tych urządzeń, można z całym przekonaniem powiedzieć, że w istocie są to notebooki przeznaczone dla kadry menedżerskiej, pracowników czy przedsiębiorców. Jednak sam producent podkreśla, że sposobów na wykorzystanie notebooków Lenovo ThinkBook jest o wiele więcej.

Seria eleganckich laptopów

Zarówno użytkownicy profesjonalni, jak i domowi mogą wykorzystywać w różnym celu laptopy i notebooki Lenovo z serii ThinkBook. Są to eleganckie sprzęty, dostępne w kilku wersjach wyposażenia oraz wielkości matryc. Ich główną zaletą jest możliwość nieprzerwanej pracy na baterii nawet przez 10 godzin. Dlatego brak zasilacza w podróży i możliwości podpięcia pod sieć swojego komputera nie będzie problemem. Nadal można przez dłuższy czas z niego korzystać.

Z jednej strony w pracy zabezpieczają zapisywane dane i działania w tle. Są lekkie, eleganckie oraz supermobilne. Z drugiej zaś poza miejscem pracy użytkownik może z nich korzystać jak z platformy służącej do rozrywki.

Unikalny design i doskonałe wykonanie

Producent laptopów ThinkBook zadbał o to, by już na pierwszy rzut oka były one eleganckie. Wyglądają nowocześnie, mają aluminiową, lekką obudowę, a przy tym kunsztowne wykończenia. Dla osób związanych z biznesem będą wizytówką wskazującą na profesjonalizm oraz dbanie o nowoczesne standardy. Obudowa laptopów Lenovo ThinkBook jest nie tylko ładna, ale i wytrzymała. Co ciekawe, przechodziła testy według norm wojskowych. Niestraszne są laptopom ThinkBook kurz, wysoka oraz niska temperatura, ale i wstrząsy czy kontakt z wodą.

Laptop ThinkBook naszpikowany nowoczesnymi technologiami

Rozwiązania ułatwiające i znacznie przyspieszające działanie programów oraz aplikacji, zaproponowane przez producenta serii ThinkBook są godne uwagi. Warto przede wszystkim sprawdzić parametry techniczne laptopów. Można wybierać spośród notebooków z procesorem Intel Core i5 lub i7 oraz AMD Ryzen 5. Mają zainstalowaną pamięć RAM o pojemności 8 lub 16 GB, a przy tym można ją poszerzyć nawet do 40 GB.

Wyświetlacze Full HD wykonane z technologią ciekłokrystaliczną zapewniają idealne odwzorowanie kolorów i szeroki kąt widzenia. Oglądanie filmów w takiej jakości obrazu to czysta przyjemność, a praca przy grafice staje się jeszcze bardziej satysfakcjonująca. Dźwięk przestrzenny zapewnia Dolby Vision ™ oraz głośniki Harman Kardon®. Wiele egzemplarzy laptopów ThinkBook ma usługę sterowania głosowego Alexa.

Dodatkowo są one wyposażone w funkcję stanu wstrzymania przy zachowaniu połączenia w Windows – dzięki temu laptop może się wybudzić w mgnieniu oka. Na bezpieczeństwo korzystania z ThinkBook marki Lenovo wpływa obecność czytnika linii papilarnych, który jest tożsamy z tym wykorzystywanym w smartfonach.