Komputer stał się sprzętem, który użytkujemy każdego dnia. Ceny tego typu urządzań są bardzo zróżnicowane, a zależą przede wszystkim od parametrów technicznych i marki. Za komputer czołowej marki o bardzo wysokich parametrach musimy dość sporo zapłacić. A gdyby tak kupić sprzęt najlepszych marek, a do tego za atrakcyjną cenę? To możliwe dzięki możliwości zakupu komputera poleasingowego. O co w tym chodzi i jak to działa?

Komputer poleasingowy, czyli drugie życie sprzętu

Wiele osób błędnie twierdzi, że komputery poleasingowe to sprzęty z niższej półki, co przekłada się na ich atrakcyjną cenę. W rzeczywistości jednak jest wręcz przeciwnie. Poleasingowy komputer jest najczęściej sprzętem z wyższej półki, który był użytkowany w firmach czy biurach. Firmy biorą takie sprzęty w leasing, na okres trzech lat, a kiedy umowa się kończy, oddają je do odpowiednich firm. Sprzęty poleasingowe są tańsze, bo były używane, ale zazwyczaj są we wzorowym stanie technicznym.W sprzętach elektronicznych dedykowanych firmom zazwyczaj parametry techniczne są o wiele lepsze niż w sprzęcie kupowanym w marketach, dlatego zakup komputera poleasingowego będzie z pewnością dobrą inwestycją i sporą oszczędnością.

Komputer poleasingowy- dlaczego warto?

Przede wszystkim, za poleasingowym sprzętem przemawia jego klasa. Firmy wybierają sprzęty niezawodne, takie, które nie zaburzają rytmu pracy, szczególnie w miejscach, gdzie większość zadań realizowanych jest właśnie za pośrednictwem komputera. Parametry techniczne sprzętu poleasingowego są więc zazwyczaj naprawdę zadowalające. W połączeniu z niższą ceną           w stosunku do sprzętów fabrycznie nowych, zyskujemy doskonałą ofertę zdecydowanie wartą skorzystania. Ciekawe oferty komputerów poleasingowych znajdziesz tutaj: https://fajnykomputer.pl/22-komputery-stacjonarne.

Laptop poleasingowy- o czym pamiętać i na co zwrócić uwagę?

Oczywiście, jak w przypadku zakupu każdego sprzętu, należy upewnić się, że jego stan jest rzeczywiście idealny. Dotyczy to nie tylko stanu wizualnego, czyli rys, zadrapań, które w zasadzie nie wpływają w żaden sposób na działanie komputera czy innego sprzętu. Istotne jest właściwe przygotowanie takiego sprzętu do sprzedaży. Każdy komputer, pracując w firmie, zapisuje      w swojej pamięci ogromne ilości danych. Część z nich to mało znaczące informacje, jednak większość to dane wrażliwe, które nie mogą dostać się w niepowołane ręce. wszelkie dane usuwane są z dysku za pomocą specjalnego oprogramowania opartego na algorytmach o dużym stopniu zaawansowania. Tym zajmuje się firma wyspecjalizowana w leasingu.

Odpowiednio przygotowany do sprzedaży komputer poleasingowy jest dokładnie sprawdzony pod kątem występowania ewentualnych usterek. Sprawdzane są wszystkie złącza, nawet najdrobniejsze elementy, które pracując w niewłaściwy sposób, zaburzają pracę sprzętu. W przypadku laptopów, ważne jest sprawdzenie tych elementów, które najczęściej ulegają usterkom lub zużyciu, np. zawiasy klapy czy taśma matrycy. Instalowany jest również nowy, w pełni legalny system z certyfikatem, potwierdzającym autentyczność. Jeśli komputer jest przygotowany w ten sposób, możemy być pewni, że kupujemy sprzęt sprawny i gotowy do pracy. Jeśli szukasz takiego sprzętu, zajrzyj do sklepu internetowego https://fajnykomputer.pl/10-laptopy-poleasingowe.

Komputery poleasingowe, a gwarancja

Wiele osób martwi się, że zakupiony używany sprzęt nie będzie mial żadnej gwarancji, gdy pojawi się jakaś usterka. Nic bardziej mylnego! Wręcz przeciwnie, sprzęt poleasingowy posiada pełne wsparcie i gwarancję, zazwyczaj na okres 12-24 miesięcy. W przypadku wystąpienia jakiejkolwiek usterki, pomoc udzielana jest szybko i sprawnie, najczęściej w systemie door-to-door. Sprzęt odbierany jest przez kuriera i powraca d nas po kilku dniach.

Gdzie sprawdzi się komputer poleasingowy?

Komputer poleasingowy doskonale nadaje się zarówno do celów biznesowych, jak i prywatnych. Sprawdzi się w przypadku pracy biurowej, jak i w terenie w przypadku laptopa.                   Po poleasingowe sprzęty coraz częściej sięgamy również do celów prywatnych, do rozrywki i własnych zajęć. Takie sprzęty są zazwyczaj w świetnym stanie, nie odczujemy nawet, że jest to sprzęt używany, a nie fabrycznie nowy. Jeśli szukamy komputera przystosowanego do gier, dobrym rozwiązaniem są tzw. stacje robocze, czyli komputery, które przystosowane są do bardzo intensywnej, wymagającej pracy. Wyposażone są w komponenty o znacznie lepszej wydajności, nierzadko posiadają dwa procesory i znacznie zwiększoną ilość pamięci RAM. Sprzęty tego typu znajdziesz na stronie internetowej fajnykomputer.pl.

Podsumowanie

Zakup komputera poleasingowego to bardzo dobra inwestycja. Zyskujemy sprzęt doskonałej jakości, o wysokich parametrach technicznych. Zazwyczaj są to sprzęty czołowych marek, cechujące się niezawodnością i bezawaryjnością. Jeśli nadal nie wiesz, czy zakup komputera poleasingowego jest dobrym pomysłem, zajrzyj na stronę https://www.netninja.pl/technologia/sprzet/zakup-komputera-poleasingowego-fakty-i-mity. Znajdziesz tam wiele cennych informacji, które pomogą Ci podjąć decyzję.