Dziś coraz chętniej kupujemy przez internet. Zakupy przed ekranem komputera zajmują znacznie mniej czasu, a asortyment sklepów często jest dużo bogatszy niż sklepów stacjonarnych. Czy jednak na pewno możemy przez internet kupić wszystko? Kupno nowych akcesoriów łazienkowych nie jest problemem, ale co z dziesiątkami płytek podłogowych czy workami wylewki samopoziomującej?

Kto sprzedaje i kupuje materiały budowlane online?

Każda budowa i remont wymaga użycia ciężkich materiałów budowlanych. Ich ilość jednak zależy od wielkości inwestycji. Firmy deweloperskie najczęściej wyposażają się w niezbędne materiały prosto od producenta. Klienci indywidualni lub mniejsze firmy remontowo-budowlane nie mają tak dużego zapotrzebowania, co sprawia, że oferty producentów nie są dla nich aż tak korzystne lub nawet są niedostępne.

Na szczęście mają możliwość zakupu wszystkich potrzebnych materiałów w sklepach stacjonarnych oferujących tego typu produkty lub online. Sklep budowlany również ma swoją stronę internetową, na której klient może zamówić wszystkie potrzebne materiały od płytek gresowych po elementy konstrukcyjne czy chemię budowlaną. Zamówienia te często realizowane są przez najbliżej zlokalizowany sklep stacjonarny, dzięki czemu klienci mogą liczyć na krótki czas realizacji. Ponadto mogą być pewni, że podczas transportu nic nie zostanie uszkodzone.

Dużą zaletą zakupów on-line materiałów budowlanych jest możliwość zamówienia produktów z niemal każdego działu. W jednym zamówieniu zostaną dostarczone materiały budowlane, wykończeniowe, a nawet elementy wyposażenia domowego.

Co z przesyłką ciężkich materiałów?

Same zakupy online są bardzo łatwe. Za zamówienie zapłacisz niemal każdą metodą płatniczą od przelewu po paypal czy blik. Wielu klientów jednak zastanawia się nad sposobem dostawy. Materiały budowlane w większości są przedmiotami o dużych gabarytach. Jak rozwiązują to sklepy budowlane?

Większość z nich ma naprawdę bogatą ofertę sposobów dostawy dopasowanych do wielkości zamówienia, miejsca dostawy i preferencji klienta. Mniejsze artykuły można odebrać w paczkomacie zarówno Inpostu, jak i lokalnych placówkach danego sklepu. Dotrą do Ciebie także za pomocą kuriera. Większe materiały przewożone są przez lokalny transport sklepu, choć ta metoda ograniczona jest do danego obszaru. Jeśli zależy Ci na dostawie materiałów budowlanych bezpośrednio na plac budowy, możesz wybrać opcję dostawy zewnętrzną firmą spedycyjną. Całe zamówienie dotrze do Ciebie w wybranym terminie i w podane miejsce. Nie musisz zatem osobno organizować własnego transportu.

Zakupy materiałów budowlanych online coraz chętniej wybierane są przez klientów indywidualnych i mniejsze firmy budowlano-remontowe. Na ich korzyść przemawia zarówno bogaty asortyment sklepów, łatwość zamówienia, jak i szeroki wybór możliwości dostawy dopasowany do potrzeb zamawiającego i wielkości zamówienia. Zakupy takie są nie tylko opłacalne, ale i bezpieczne, nic więc dziwnego, że coraz więcej osób korzysta z możliwości, jakie dają sklepy budowlane.