Głośniki komputerowe to rzecz, której zakup często traktujemy po macoszemu, pozostawiając ich wybór przypadkowi. Niesłusznie! Kiepska jakość odtwarzanego dźwięku może bowiem skutecznie zepsuć nam przyjemność oglądania filmów czy słuchania ulubionej muzyki. Na jakie głośniki do komputera postawić, aby służyły nam bez zarzutu przez długi czas? Znajdź inspirację w przygotowanym przez nas zestawieniu.

Jakie głośniki do komputera wybrać? Przegląd wybranych urządzeń

Głośniki komputerowe Logitech Z-533

Zaczynamy od jednego z najpopularniejszych rodzajów głośników w tej kategorii, czyli modelu Z-533 marki Logitech. Zestaw ten składa się z dwóch głośników o mocy RMS 60 watów oraz 30-watowego subwoofera, pełniącego funkcję dodatkowego głośnika stereo. Urządzenia posiadają wejście słuchawkowe oraz 2 wejścia AUX o wielkości 3,5 mm każde. Do kompletu dołączono pilota, ułatwiającego sterowanie dźwiękiem. Jego cena regularna wynosi w tym momencie 339 zł.

Głośniki komputerowe Logitech Z333

Nieco tańszą alternatywą dla głośników Z-533 może być sygnowany logo tej samej marki model Z333. Podobnie jak w poprzednim zestawie mamy tu do czynienia z 2 głośnikami (o mocy RMS 40 watów) i subwooferem, podkręcających głębię odtwarzanych basów. Przesyłanie plików odbywa się przy użyciu wejścia mini-jack oraz RCA. Preferujesz transfer bezprzewodowy? To nie problem! Logitech posiada bowiem w swojej ofercie specjalny adapter, który, podłączony do głośników, umożliwia słuchanie muzyki prosto ze smartfona czy z laptopa. Zainteresowany? Sprawdź głośniki komputerowe na Neonet i porównaj ten model z innymi urządzeniami w podobnej kategorii cenowej.

Głośniki komputerowe Tracer 2.1 Yass

Tym, co wyróżnia głośniki komputerowe Yass marki Tracer, jest ich minimalistyczny wygląd. Subtelna szara obudowa sprawia, że zestaw bez problemu dopasujesz do niemal każdej aranżacji. Jeśli chodzi zaś o samą specyfikację, za cenę nieco ponad 200 zł otrzymać możesz 2 głośniki (2 x 14 W) oraz subwoofer o mocy 20 watów. Wbudowany czytnik kart SD, port USB oraz moduł Bluetooth ułatwiają obsługę głośników i pozwalają na szybkie przesyłanie plików niezależnie od źródła ich pochodzenia.

Głośniki komputerowe Manta SPK214 Pentagon

Kolejnym zestawem multimedialnym w naszym zestawieniu są głośniki 5.1 SPK214 Pentagon marki Manta. W zestawie znajdziesz aż 5 głośników – każdy o mocy 1,5 W – oraz subwoofer 3 W. Cena? Możesz być zaskoczony. Kosz jego zakupu wynosi w tym momencie… mniej niż 150 zł. Zastanów się więc nad zakupem tych głośników, jeśli należysz do osób o mocno ograniczonym budżecie.

Głośniki komputerowe Edifier 5.1 S760

Zestawienie zamykamy zdecydowanie najmocniejszą z przygotowanych przez nas propozycji głośników – zestawem 5.1 S760 firmy Edifier. Nie przesadzimy, jeśli powiemy, że to głośniki do zadań specjalnych – ich łączna moc dochodzi do 300 watów, podczas gdy subwoofera aż 240 W. Z powodzeniem zatem wykorzystasz je w trakcie domówki w gronie znajomych czy podczas seansów filmowych. Cena regularna tych głośników wynosi 2349 zł – sporo, jednak możesz mieć pewność, że będą Ci one służyć przez wiele najbliższych lat.