Brzuch piwny kojarzony jest z piwem ze względu na zawartość kalorii. Piwo jest produkowane z ziaren i fermentowane z drożdżami. Chmiel dodawany jest do piwa, aby nadać mu smak i zmniejszyć słodycz ziaren. W niektórych rodzajach piwa dodaje się również przyprawy korzenne i zioła.
Piwo produkowane jest w pięciostopniowej metodzie zwanej słodowaniem, zacieraniem, gotowaniem, fermentacją i butelkowaniem.

Fakty Żywieniowe Piwa:

Zawartość kalorii w piwie zależy od zawartości alkoholu, im większa zawartość alkoholu w piwie, tym więcej jest kalorii. Czy wiesz ile kalorii jest w winie białym a ile w winie czerwonym?

Przyczyny piwnego brzucha:

Kalorie mogą pochodzić z każdego miejsca, jak przejadanie się, złe nawyki żywieniowe, spożywanie tłustych pokarmów i słodkich napojów przez cały czas.

Jednak alkohol jest związany z tłuszczem.

Według eksperta endokrynologicznego, kiedy spożywasz alkohol, wątroba spala alkohol zamiast tłuszczów.
Ogólnie rzecz biorąc, piwo ma 150 kalorii, a jeśli masz tendencję do spożywania piwa ponad miarę, to duży brzuch lub brzuch piwny jest nieunikniony. A jeśli spożywa się tłuste jedzenie i pije piwo, nawet to może być przyczyną otłuszczenia brzucha. Więc oczywiście trzeba wiedzieć, jak pozbyć się tłuszczu z brzucha?
Oto różne sposoby, w jaki piwo może przyczyniać się do powstania brzucha:

Piwo zawiera fitoestrogeny:

Roślina chmielowa jest używana do nadania piwu charakterystycznego gorzkawego smaku. Roślina chmielu jest bogata w fitoestrogeny, co może powodować zmiany hormonalne u mężczyzn i zwiększyć szanse na pojawienie się brzucha po piwie. Jednak fakt fitoestrogenów nie jest poparty żadnymi badaniami czy opracowaniami.

Piwo zwiększa spożycie kalorii:

Alkohol sam w sobie ma kalorie, a badania i opracowania sugerują, że spożywanie alkoholu może zwiększyć Twój apetyt krótkoterminowy. To sprawia, że spożywasz więcej jedzenia niż faktycznie potrzebujesz. Kiedy pijesz piwo regularnie i jesz więcej jedzenia, automatycznie przybierasz na wadze i otrzymujesz duży brzuch lub brzuch piwny.

Piwo może hamować proces spalania tłuszczu:

Piwo lub jakikolwiek rodzaj spożywania alkoholu utrudnia proces spalania tłuszczu, ponieważ organizm ma tendencję do rozkładu tłuszczów z alkoholu, a nie żywności lub tłuszczów przechowywanych. Dlatego też picie piwa regularnie uważa się za czynnik zwiększający zawartość tłuszczu w organizmie. Badania i ekspertyzy wykazały, że jeśli pijesz piwo w umiarkowanych ilościach, nawet regularnie, nie da ci to dużego brzucha ani brzucha piwnego.

Mężczyźni mają większe szanse na zdobycie piwnego brzucha:

Generalnie mężczyźni mają tendencję do zwiększania zawartości tłuszczów w mięsie i piją więcej alkoholu niż kobiety. Badania sugerują, że mężczyźni piją trzy razy więcej alkoholu niż kobiety. Spożywanie alkoholu obniża poziom testosteronu u mężczyzn, który może powodować powstawanie brzucha piwnego.

Powody, dla których za brzuchem kryje się tłuszcz brzuszny:

Kiedy zawartość kalorii przekracza wymaganą ilość, jest ona przechowywana w Twoim organizmie jako tłuszcz. Tłuszcz gromadzi się w części ciała w zależności od wieku, hormonów i płci. Kobiety mają więcej tłuszczu podskórnego niż mężczyźni, dlatego u kobiet tłuszcze osadzają się w udach, ramionach, pośladkach i brzuchu. Porównywalnie mężczyźni mają mniej tłuszczu podskórnego, więc ich dodatkowe tłuszcze osadzają się w brzuchu, stąd brzuch piwny.

Dlaczego piwny brzuch jest zły dla zdrowia:

Tłuszcz z brzucha niesie ze sobą wiele chorób, takich jak wysokie ciśnienie krwi, choroby układu krążenia i cukrzyca typu 2. Niebezpiecznie jest mieć tłuszcz w jamie brzusznej, która otacza narządy.
Obwód talii zwiększa się u mężczyzn i kobiet. Jest bezpośrednio związany ze zdrowym życiem i śmiertelnością. Jedz owoce, to zatroszczy się o twoje serce. Owoc Pomelo jest jednym z nich.

Ważne jest, aby stracić piwny brzuch:

Tak ważne jest, aby zmniejszyć spożycie kalorii w codziennej diecie i zwiększyć aktywność fizyczną. Alkohol ma ogromną ilość kalorii, dlatego zaleca się picie mniejszej ilości alkoholu.
Miłośnicy piwa mogą przestawić się na piwo lekkie i zmniejszyć liczbę napojów. Możesz również wytrenować kubki smakowe, aby wypić kilka bezalkoholowych mikstur ziołowych. Inną opcją jest zdrowy posiłek po wypiciu napoju.

Ćwiczenie może z pewnością pomóc w zmniejszeniu piwnego brzucha:


Po dbałości o spożycie piwa i zdrowe odżywianie, równie ważne jest regularne wykonywanie ćwiczeń fizycznych. Ćwiczenia takie jak skłony i przysiady sprawią, że Twoje mięśnie szkieletowe staną się silne, a utrata wagi, jazda na rowerze, bieganie itp. jest użyteczne dla Ciebie.
W rzeczywistości łatwiej jest stracić brzuch piwny, ponieważ trzewiowy tłuszcz jest bardziej aktywny i łatwiejszy do rozbicia. Dlatego przy utracie wagi brzuch jest częścią, która będzie miała szybszy efekt.