Premiera każdej nowej konsoli budzi wiele emocji, szczególnie jeżeli jest to sprzęt jednego z czołowych producentów. Jeszcze w tym roku prawdopodobnie trafią do sprzedaży sprzęty od Sony oraz Microsoftu.

Przygotowaliśmy więc poradnik, z którego dowiesz się, czy lepiej wybrać PlayStation 5, czy Xbox series X.

Co wiadomo na temat nowego PlayStation 5?

O tym, że Sony pracuje nad nową konsolą, wiadomo było już od wiosny 2019 roku. Dopiero jednak 7 stycznia 2020 r. przedstawiciel firmy zaprezentował oficjalne logo nowego PlayStation. Z udostępnionych do tej pory informacji wynika, że PlayStation 5 zostanie wyposażona w podzespoły od AMD. Procesor Ryzen trzeciej generacji z ośmioma rdzeniami zapewni najwyższy poziom grafiki. W konsoli PS 5 twórcy planują zamontować najszybszy dysk SSD, jaki na chwilę obecną jest dostępny w sprzedaży.

Skróci to czas ładowania gier oraz zwiększy komfort zabawy. Sony zdecydowało się na dodanie kompatybilności wstecznej. Tym samym PS5 pozwoli zagrać między innymi w gry wydane na PlayStation 4. Dzięki obecności napędu 4k UHD gracze zyskają możliwość oglądania filmów. Pozwoli to uniknąć zakupu dodatkowego odtwarzacza, co przekłada się na oszczędność pieniędzy oraz miejsca. Jak tylko konsola trafi do sprzedaży, będziesz mógł ją zamówić przez sklep https://www.oleole.pl/cms/gk-playstation-5.bhtml.

Dotychczasowe informacje o Xbox Series X

Pierwsze informacje na temat Xbox Series X pojawiły się w czerwcu 2019 roku, natomiast w grudniu zapowiedziano, że premiera konsoli będzie miała miejsce w następne Święta Bożego Narodzenia. Zdaniem wielu analityków konsola trafi do sprzedaży pod koniec listopada, gdyż jest to dla Microsoftu najlepszy moment, aby dotrzeć do potencjalnych klientów (szczególnie że wiele osób może się zdecydować na to, aby kupić konsolę w ramach prezentu). Dużą zmianę wprowadzono w wyglądzie konsoli. O ile dotychczasowe konsole z rodziny Xbox wyglądały jak nieco większy odtwarzacz płyt Blu-Ray, to tym razem projektanci całkowicie zrezygnowali z koncepcji płaskiej platformy. Zamiast tego zaproponowali pionową bryłę w czarnym kolorze o bardzo minimalistycznym designie. Wzbudziło to wiele emocji, jednak trzeba przyznać, że na materiałach promocyjnych konsola wygląda bardzo elegancko. Tym samym będzie pasowała nawet do nowoczesnych salonów.

Parametry techniczne Xbox Series X – przynajmniej zgodnie z dotychczasowymi informacjami – są zbliżone do PS5. Konsola Microsoftu również będzie bazowała na procesorze AMD wyposażonym w ośmiordzeniowy układ. W Xbox znajdzie się szybki dysk SSD. Ilość pamięci RAM wyniesie 16 GB GDDR6. Podobnie jak w poprzednich konsolach Microsoftu, gracze bez problemu zagrają w starsze gry. Nowy Xbox będzie kompatybilny z tytułami z konsol Xbox One, Xbox 360 oraz Xbox. Więcej szczegółów o nowym sprzęcie Microsoftu możesz znaleźć w zakładce https://www.oleole.pl/cms/gk-xbox-series-x.bhtml, gdzie znajduje się również zapis na newsletter. Jeżeli do niego dołączysz, jako pierwszy dowiesz się o starcie przedsprzedaży Xbox Series X.

Powyższe informacje mogą się jednak okazać niewystarczające do podjęcia decyzji o wybraniu którejś z konsol. Warto więc na bieżąco sprawdzać aktualności udostępniane przez Sony oraz Microsoft. Za wybraniem konsoli Xbox Series X przemawia jednak dodatkowy argument, a mianowicie dostęp do ogromnej biblioteki gier w ramach taniego abonamentu. Pod tym względem Microsoft zdecydowanie wyprzedza konkurencję.