Duże sale konferencyjne coraz częściej zastępowane są przez praktyczne i znacznie tańsze w użytkowaniu huddle roomy oraz pokoje pracy kreatywnej, a bezpośrednie spotkania w dużym gronie przez wideokonferencje. Małe przestrzenie wymagają jednak odpowiedniego zagospodarowania, by maksymalnie wykorzystać ich możliwości.

Komfortowe rozwiązania do małego biura

Wideokonferencje to milowy krok naprzód w dziedzinie komunikacji na odległość. Pozwalają na optymalizację pracy oraz zwiększenie efektywności zespołu, nawet jeśli znajduje się on w różnych miejscach. Obecnie, dzięki wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu wirtualne spotkania odbywają się na poziomie zbliżonym do konwersacji twarzą w twarz. W ten sposób można przeprowadzić nie tylko spotkania osób pracujących nad jednym projektem, ale również zebrania zarządu, szkolenia czy negocjacje z klientami i partnerami biznesowymi.

Niewielka przestrzeń wymaga jednak przemyślanej i starannej aranżacji. Z tego względu sprzęt wybierany do małego biura powinien być właściwie dobrany.

Na co zwrócić uwagę urządzając niewielki pokój spotkań?

Oczywiście najważniejszą kwestią jest dobór odpowiedniego sprzętu. Warto jednak zwrócić uwagę na dodatkowe czynniki, które wpływają na jego prawidłowe funkcjonowanie, takie jak:

  • Odpowiednie oświetlenie oraz możliwość szybkiej jego zmiany – w czasie wideokonferencji musi istnieć możliwość zaciemnienia pomieszczenia,
  • Właściwa akustyka – aby pozbyć się echa, lepiej unikać dużych, przeszklonych powierzchni, takich jak np. szklane ściany. Warto również zainwestować w panele wyciszające.
  • Odpowiednia ilość miejsc i stół w centralnym położeniu – dzięki temu każdy członek spotkania będzie zajmował wygodną pozycję i będzie dobrze widziany przez innych rozmówców.

Polycom Studio – nowoczesność i wygoda

W przypadku niewielkiej przestrzeni najlepszym rozwiązaniem jest zakup uniwersalnego, wielofunkcyjnego i mobilnego sprzętu. Wybierając Polycom Studio do huddle roomu, zyskujemy sprzęt klasy biznes, wyróżniający się:

  • Świetnym obrazem jakości 4K, z automatycznym kadrowaniem twarzy i rozpoznawaniem mówcy,
  • Krystalicznym, niczym niezakłóconym dźwięk wolnym od szumów i echa, zawdzięczanym funkcjom Poly Acoustic Fance, Poly Acoustic Clarity i Noise Block,
  • Szybkim i prostym podłączeniem plug-and-play,
  • Zdalnym zarządzaniem przez WI-FI,
  • Kompatybilnością z większością popularnych platform do wideokonferencji, takich jak Microsoft Team, Cisco Webex, Zoom, Skype for Business czy Go To Meeting.

Najwyższa jakość na wyciągnięcie ręki

Prostota użytkowania Polycom Studio idzie w parze z nowoczesnością urządzenia klasy biznes, które zadowoli każdego użytkownika. To zaawansowany technologicznie sprzęt, który sprawdzi się w większości środowisk biurowych. Zajmuje bardzo niewiele miejsca, nie wymaga dodatkowe okablowania, dzięki czemu jest praktyczny i wygody. Dodatkowo posiada elegancki design, idealnie pasujący do nowoczesnych przestrzeni biurowych. Urządzenia Polycom Studio można znaleźć w ofercie renomowanej firmy VisionCube.