Parking na lotnisku jest często nieuniknionym elementem podróży wakacyjnej lub służbowej, ale małe planowanie może pomóc zaoszczędzić pieniądze, czas i stres.

Udzielimy Ci najlepszych wskazówek na temat parkowania na lotniskach:


Nigdy nie wjeżdżaj i nie parkuj, jeśli możesz tego uniknąć, a koszt jest znacznie niższy dzięki wcześniejszej rezerwacji. Nawet jeśli dokonasz rezerwacji 24 godziny przed przyjazdem, możesz spodziewać się oszczędności do 60% w porównaniu z płatnością w dniu przyjazdu.

Upewnij się, że podczas rezerwacji wybierzesz odpowiednią usługę dla siebie – istnieje wiele różnych usług dostępnych od długiego pobytu do najwyższej jakości usług, gdzie nawet dbają o Twój samochód, gdy jest z nimi.

Ostrożnie, kogo wybierzesz – jest wielu prawdziwych dostawców miejsc parkingowych, ale są też profesjonalnie wyglądające strony internetowe, które nie oferują poziomu usług, za który zapłaciłeś. Wszystkie lotniska mają swoje własne oferty parkingowe dostępne na ich stronach internetowych, a dzięki nim wiesz, że Twój samochód nie zostanie pozostawiony na błotnistym polu lub w gorszym stanie w czasie Twojej nieobecności. Zawsze sprawdzaj, czy firma lotniskowa posiada odpowiednie środki bezpieczeństwa, zapewniające spokój podczas podróży. Szukaj „Zatwierdzonego znaku parkingu” – inicjatywy policji „Bezpieczniejszy parking”.
Jeśli znajdziesz dobrą ofertę na stronie internetowej innej firmy, sprawdź ją. Jak mówi przysłowie, jeśli oferta jest taka dobra, może być zbyt dobra, aby być prawdziwa. Istnieje wiele stron z przeglądami podróży, na których można zobaczyć, co inni klienci mają do powiedzenia przed dokonaniem rezerwacji.

Wybór opcji parkingowej, która oferuje elastyczną i bezpłatną politykę anulowania rezerwacji oraz pozwala na zmianę i anulowanie rezerwacji do 24 godzin przed datą wyjazdu, może zaoszczędzić pieniądze w przypadku zmiany pojazdu przed wyjazdem.

Zrób zdjęcie z odczytem przebiegu i samochodem pokazujące otoczenie, gdy go opuszczasz.

W przypadku nieszczęśliwych okoliczności powrotu do waszego pojazdu i braku tego samego stanu, w jakim go pozostawiliście, macie jakieś dowody na to, jak to było, kiedy zaparkowaliście.

Zrób zdjęcie biletu, niezależnie od tego, czy jest to bilet parkingowy, czy też bilet, który otrzymujesz podczas spotkań i powitań – może to być bardzo przydatne, jeśli zgubisz oryginał i będziesz zwlekał z opuszczeniem lotniska.

Poza czasem odprawy na lotnisku, możesz zostawić samochód na odprawie, szczególnie jeśli parking znajduje się poza obiektem i musisz złapać autobus. Weź pod uwagę pobyt w hotelu i ofertę parkingu, czasami są one tak tanie jak sam parking i można dostać się, aby dodać dodatkową noc do urlopu, przybywając do odprawy, czują się zrelaksowani i odświeżeni.
Podczas lotu do domu pamiętaj, aby nie pić alkoholu, jeśli planujesz wrócić do domu – bardzo łatwo jest pozostać w trybie wakacyjnym i zapomnieć, że będziesz musiał jechać, kiedy wylądujesz.
Zawsze myślę, że święto się zaczęło, gdy tylko załatwisz swoje sprawy i włożysz kartę pokładową do ręki. Parking przed tym może być napięty, jeśli nie jest właściwie zaplanowany i może zwiększyć stres dnia.

Dobra organizacja z kompleksowymi wskazówkami dotyczącymi zarezerwowanego miejsca parkingowego pozwoli na wczesny odpoczynek.

magazyn-motoryzacyjny.pl