Bez względu na to, ile blogów podróżniczych czytasz, zawsze popełniasz głupie błędy. Zanim wyruszysz w kolejną podróż, polecam przeczytanie 5 wskazówek dotyczących pakowania, które z pewnością zmienią sposób podróżowania.

1. Umieść przedmioty wartościowe w bagażu podręcznym.

Chociaż możesz myśleć o przechowywaniu kosztowności w bagażu nadawanym do odprawy, nie popełnij tego błędu. Jak mówi powiedzenie: „Poza widzeniem, Poza umysłem”. Bagaż odprawiony przechodzi wielokrotne kontrole bezpieczeństwa i jest transportowany w sposób, którego nie chcesz znać.

Nie ryzykuj utraty kosztowności i umieść je w bagażu podręcznym, dzięki czemu będziesz spokojny wiedząc, że Twoje cenne przedmioty są bezpieczne.

Jeśli planujesz długoterminową podróż i troszczysz się o bezpieczeństwo swoich rzeczy w domu, zawsze możesz wynająć magazyn do przechowywania rzeczy.

Magazyny znajdują się w prawie we wszystkich większych miastach stanu.

2. Oszczędzaj miejsce na zakupy wakacyjne.

Wiemy, że możesz ulec pokusie trzymania jak największej ilości ubrań na wakacje. Jest to jednak jeden z najczęstszych błędów, jakie wydają się popełniać podróżni. Zakupy w miejscu docelowym podróży stają się jeszcze większym wyzwaniem, ponieważ nie masz wystarczająco dużo miejsca, aby tam dokonywać zakupów.

Dlatego zawsze oszczędzaj do 3/4 miejsca na zakupy wakacyjne, jeśli jesteś zakupoholikiem. Nie chcesz marnować dodatkowych pieniędzy na opłacenie rezerwacji bagażu.

3. postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi bagażu wskazanymi przez linię lotniczą

Jeśli podróżujesz samolotem po raz pierwszy, wymaga to najwyższej uwagi. Należy zawsze sprawdzać zasady dotyczące bagażu obowiązujące w linii lotniczej, z którą podróżujesz, aby uniknąć problemów z kontrolą bezpieczeństwa w ostatniej chwili.

Jeśli podróżujesz po USA, zapoznaj się z zasadami i przepisami TSA. Jeśli nie spełniasz standardów TSA, otrzymasz tylko większość rzeczy skonfiskowanych, psując nastrój przed rozpoczęciem podróży.

Sprawdzić wymiary bagażu, dopuszczalne ilości płynów i klasyfikację przedmiotów w wyznaczonych kategoriach.

4. Mądrze wybierz swoją walizkę.

Co dokładnie oznacza mądry dobór walizki? Prawdopodobnie masz w domu kilka nieużywanych walizek, które planujesz zabrać ze sobą na wakacje. Przedtem należy zawsze zważyć walizki bez bagażu. Daje to wyobrażenie o tym, jak ciężka jest Twoja walizka, co ma bezpośredni wpływ na limit bagażu.

lżejsze i bardziej stylowe torby są zawsze dostępne na rynku. W ten sposób zaoszczędzisz koszty nadbagażu i będziesz mógł robić zakupy na tyle, na ile zechcesz, ponieważ będziesz miał wystarczająco dużo miejsca.

5. Rolka zamiast układania w stosy


Ta wskazówka jest szczególnie przydatna dla osób, które wyruszają w podróż plecakiem z minimalnym bagażem. Ponieważ masz już niewiele miejsca, musisz zwijać ubrania, zamiast układać je jeden na drugim.

Oszczędza to znacznie miejsce, pozwalając na przenoszenie o wiele większej ilości rzeczy, niż miałoby to miejsce w innym przypadku. Kolejną zaletą zwijania odzieży jest to, że pozostaje ona wolna od zmarszczek.