Istnieją różne sposoby uczenia się prowadzenia pojazdu. Możesz mieć lekcje z członkiem rodziny, a następnie mieć kilka lekcji z wykwalifikowanym instruktorem przed testem, aby wyeliminować wszelkie drobne problemy. Możesz odbywać długie lekcje jeden lub więcej razy w tygodniu lub możesz odbywać krótkie, intensywne lekcje, kończące się testem. Istnieje kilka zalet i wad wyboru intensywnego kursu.

Dostępność i wygoda

Trudniej jest zorganizować intensywny kurs niż cotygodniową lekcję. Wielu instruktorów po prostu nie jest dostępnych, aby spędzać tyle czasu z jednym uczniem, ale niektóre szkoły specjalizują się w prowadzeniu lekcji w ten sposób, więc nie bądź zniechęcony, jeśli trzeba zadzwonić do kilku miejsc, zanim znajdziesz kogoś chętnego do rezerwacji. Może być trudno zrobić wystarczająco dużo miejsca we własnym życiu, aby coś takiego zorganizować, ale jeśli jesteś zdecydowany, można poradzić sobie z niektórymi stosunkowo krótkotrwałymi zakłóceniami.

Koszty

Jeśli chodzi o rzeczywiste wydatki pieniężne, intensywne kursy jazdy mogą być dość drogie, co może być barierą. Szkoła może zorganizować dla Ciebie test, w którym to przypadku opłata za test będzie również wliczona w cenę lub możesz zorganizować własny test. Jeśli jednak porówna się koszty tej samej liczby godzin przepracowanych w dłuższym okresie, często stosuje się zniżki jako zachętę, a także istnieje duże prawdopodobieństwo, że zdasz test po mniejszej liczbie godzin, więc oszczędzisz pieniądze w tym zakresie. Wyraźnie widać, czy w krótkim czasie można zebrać potrzebną kwotę, czy też nie.

Praktyczność

W niektórych przypadkach może zaistnieć pilna potrzeba uzyskania prawa jazdy w pośpiechu; może być to praca lub samochód może być potrzebny do wyjazdu na uniwersytet. Bez względu na powód, jeśli wkrótce potrzebujesz prawa jazdy, kurs intensywny jest najlepszą opcją. Należy jednak pamiętać, że niektórzy ludzie potrzebują więcej czasu, aby przetwarzać nowe koncepcje i ćwiczyć nowe umiejętności niż inni. Jeśli czujesz, że nie pracujesz dobrze pod presją, dobrym kompromisem jest mieć dwie lub trzy lekcje tygodniowo i jeździć między tymi okresami, aby utrwalić nową wiedzę. Możesz łatwo wykupić tymczasowe ubezpieczenie pojazdu rodzinnego, aby to umożliwić i prawdopodobnie zdałbyś egzamin wcześniej niż gdybyś miał lekcje bez dodatkowego prowadzenia pojazdu.

To Twoja decyzja

Chociaż główną zaletą jest szybkość, z jaką można uzyskać pełne prawo jazdy i głównymi wadami są nakłady i presja, to czy warto dążyć do tego zależy od okoliczności. Jedno jest pewne: szybsze uczenie się nie sprawia, że jesteś lepszym kierowcą niż dłuższe podróże. Twoje podejście do jazdy i wysiłek, który musisz włożyć, są o wiele ważniejsze niż ilość lekcji, których się nauczysz. Jeśli będziesz ciężko pracował i będziesz pozytywnie nastawiony, możesz stać się naprawdę dobrym kierowcą, bez względu na to, którą trasę wybierzesz.