Zaczniemy od tego wystarczająco niewinnie. Dwóch młodych ludzi – mężczyzna i kobieta – którzy zostali związani gotówką, decyduje się na wspólne podpisanie umowy najmu, aby zaoszczędzić pieniądze na czynszu i opłatach za media.
Wtedy coś się zaczyna dziać. Codziennie widzisz się nawzajem i po pewnym czasie nie można odmówić sobie wzajemnego przyciągania. Zacząłeś jako współlokatorzy, ale szybko stało się to czymś więcej.

Na początku miło jest mieć kogoś, do kogo można wrócić po długim dniu. Żadne drogie przejażdżki kolejką czy autobusem nie powstrzymają Cię przed spotkaniem. Zabawa w domek to świetna zabawa – gotowanie dla siebie nawzajem, oglądanie seriali podczas przytulania na kanapie. To naprawdę najlepszy czas w historii.
Ale problemy zaczynają się pojawiać, gdy jesteś zmuszony do przebywania w obecności współlokatora swojego współlokatora przez całą dobę. Nie ma ucieczki. Spory o pranie i brudne naczynia stają się powszechne – kwestie, które zazwyczaj pojawiają się tylko w długotrwałych relacjach. Konflikt przyspiesza z nienaturalną prędkością, co oznacza, że szanse na jego dobre zakończenie są nikłe.
Więc, biorąc pod uwagę to wszystko, czy Twoja współlokatorka jest warta tego – nawet jeśli oznacza to oszczędzanie dużych pieniędzy co miesiąc?

Działanie 24-godzinne

Poszukiwanie współlokatora może początkowo wydawać się dość wygodną aranżacją. Zawsze jest tam osoba, którą lubisz najbardziej. Ale będą dni, w których będziesz potrzebował czasu dla siebie. Twój towarzysz zobaczy Cię w najgorszym momencie – pasta do zębów, piżama i wszystko. Nie tylko, że będziesz miał dosyć mokrego ręcznika pozostawionego na podłodze łazienki każdego ranka i zlewozmywaka pełnego brudnych naczyń, które są codziennie ignorowane. Nagle codzienne przebywanie w bliskim sąsiedztwie nie wydaje się tak atrakcyjne.
Dzielenie się majątkiem
Czy dobrze znasz swoją współlokatorkę, która zna szczegółowe informacje na temat swojej sytuacji finansowej? Od wynagrodzenia do umiejętności budżetowych (lub ich braku), dzielenie się finansami to dynamiczna relacja, która zwykle nie wchodzi w grę aż do małżeństwa.
Rozpad
Jeśli romantyczny zawroty głowy, pakowanie walizek aż do wyjścia może Cię kosztować. Czy jesteś gotów zerwać umowę najmu i uiścić opłaty z nią związane? Czy możesz szybko znaleźć współlokatora, aby Cię zastąpić? Czy masz siłę, aby pozostać w apartamencie z ex do czasu zakończenia najmu? Jeśli nie możesz odejść, jak zareaguje współlokator, jeśli i kiedy zaczniesz randki ponownie? Zakończenie relacji z współlokatorem może spowodować przeciągnięcie sprawy, kiedy w każdej innej sytuacji będziesz mógł natychmiast ruszyć do przodu.
Jeśli randki ze współlokatorem są nieuniknione, Oto kilka wskazówek, aby utrzymać rzeczy tak przyjemne, jak to możliwe.

Czyńcie jakieś poszukiwania duszy

Jaki jest dokładnie powód, dla którego chcesz się spotkać z współlokatorem? Czy naprawdę lubisz tę osobę i widzisz z nią przyszłość? Jeśli tak, to być może ryzyko będzie warte zachodu. Jeśli jednak chcesz mieć kogoś w zasięgu ręki przez cały czas, powinieneś ponownie rozważyć swój wybór.

Komunikacja

Czy Ty i Twój współlokator jesteście zaangażowani w wyłączną relację? Czy jest tego świadomy? Czasami relacje między współlokatorami przebiegają po niewyraźnej linii. Nie możesz się denerwować, że Twój współlokator przyprowadza do mieszkania innych „przyjaciół”, kiedy nigdy oficjalnie nie rozmawiałeś o tym, co dzieje się w Twoim związku. Postaw oczekiwania na pierwszym planie, aby uniknąć późniejszego zranienia uczuć.
Ożyw się
Oboje powinniście pozostać aktywni poza apartamentem. Wyjdź z przyjaciółmi lub zaangażuj się w hobby. Nie ma potrzeby spędzania każdej wolnej chwili razem. Danie sobie nawzajem przestrzeni jest niezbędne dla trwałej relacji.
Czy zdarzyło Ci się kiedyś spotkać z współlokatorem? Jak wyglądało to doświadczenie?