Zwykle wymiana zamków jest czynnością, którą dobrze jest starannie i dużo wcześniej zaplanować. Niestety nie zawsze jest to tak oczywiste i możliwe. W przypadku awarii zamka, zgubienia klucza lub z innych istotnych powodów związanych z bezpieczeństwem warto szybko i sprawnie wymienić zamki w drzwiach wejściowych, a tego typu zadanie najlepiej zlecić profesjonalnym ślusarzom. Jaki są najczęściej koszty z tym związane?

Profesjonalne usługi ślusarskie

Obecnie dużą zaletą różnego rodzaju usług ślusarskich jest to, że tego rodzaju usługi są świadczone przez 7 dni w tygodniu, więc gdy spotka nas awaryjna sytuacja można liczyć na to, że zawsze będzie dostępny ślusarz, który zajmie się kompleksowo zgłoszonym problemem. Wśród wyróżniających się firm warto wspomnieć o firmie ABC Zabezpieczeń, która to firma ma swoje placówki w wielu miastach w całej Polsce. Na stronie internetowej https://www.abc-zabezpieczen.pl/ można zobaczyć mapę wraz ze szczegółami odnośnie numerów kontaktowych i adresów poszczególnych oddziałów. Kontaktując się bezpośrednio z oddziałem można poznać informację o tym ile kosztuje wymiana zamka w drzwiach oraz poznać ceny poszczególnych produktów z szerokiego wachlarza ofert proponowanych przez ABC Zabezpieczeń.

Koszt wymiany zamków

Cena wymiany zamków zależy od kilku istotnych parametrów. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na poziom skomplikowania danego zamka. W przypadku zamków klasycznych, a więc mechanicznych ich wymiana najczęściej nie wymaga dużego wysiłku oraz nie zajmuje dużo czasu i może być szybko oraz sprawnie przeprowadzona. Natomiast w przypadku bardziej skomplikowanych zamków, na przykład zamków elektronicznych lub zamków hybrydowych inaczej nazywanych elektromechanicznych, koszt może być nieco większy. Także cena zależy od firmy oraz odległości od klienta, ponieważ jest to związane z kosztami dojazdu. Ceny kształtują się różnorodnie, ale można założyć, że najczęściej jest to cena między 100, a 200 złotych. Do tego należy oczywiście doliczyć koszt zakupu zamka. W jaki sposób można zaoszczędzić na wymianie zamków? W przypadku wymiany dużej liczby zamków w niektórych firmach można liczyć na zniżkę, to samo dotyczy sytuacji w której oprócz usługi wymiany zakupujemy również zamki. Sumaryczna kwota usług oraz zakupu zamków może być więc nieco mniejsza. Jeśli jednak preferujemy samodzielnie wymienić zamek lub samą wkładkę w zamku to koszt może zamknąć się nawet w kwocie do 100 złotych. Tym samym kosztem będzie w takim przypadku jedynie zakup nowego zamka.