Czy jesteś mężczyzną? Czy twoje mieszkanie jest zatrważające? Dlaczego nie rozważyć przyłączenia się do sekty ludzi, którzy sprzątają?
Jesteś to winien samemu sobie, aby zbadać tajemnice życia w mieszkaniu. Nowy rok wymaga nowych sposobów działania, więc przeczytaj kilka szybkich wskazówek dotyczących sprzątania, które pomogą utrzymać reprezentacyjność Twojego mieszkania. (Może się okazać, że nie jest tak źle, jak się spodziewasz).

Udawaj, że Twoje mieszkanie jest samochodem.

Wiele kobiet ubolewa nad tym, że jej mężczyzna potrafił spędzić wiele godzin na szczegółowym sprzątaniu samochodu, ale wydaje się, że jest ślepy na brud w domu. Dlaczego nie potraktować sprzątania w taki sam sposób jak samochód? Odkurz pod wszystkimi meblami, odkurz w każdym zakątku i na każdej powierzchni, a następnie usuń z kabiny każdą ilość pleśni – a wszystko to z taką samą dbałością o czystość i zaangażowaniem, jak w samochodzie! Po wstępnym sprzątaniu mieszkania, jego utrzymanie będzie o wiele łatwiejsze, a czas jeszcze krótszy.

Więcej na temat sprzątania mieszkania:

Posprzątaj swoje mieszkanie: Co można zrobić, aby wyjść z sytuacji?
Jak w pośpiechu posprzątać przestrzeń?
Jak utrzymać swój apartament w czystości – przyjaźnie dla Ziemi?

Skompletuj zestaw narzędzi. Jaki człowiek nie lubi kompletować narzędzi na potrzeby projektu? Sprzątanie apartamentu nie różni się od sprzątania stołu warsztatowego. Uzyskaj odpowiednie narzędzia do swojej pracy, a sprzątanie będzie dziecinnie proste. Oto kilka rzeczy, które być może już masz pod ręką, aby zgromadzić je w swoim zestawie narzędzi do czyszczenia.

Ściągaczka do okien, luster, drzwi prysznicowych i płytek ceramicznych.
Długi kij. Zamocuj nasadkę z miękką szczotką, aby móc usunąć pajęczynę i kurz.
Środek do czyszczenia samochodów. Przetrzyj kabinę prysznicową i drzwi, aby zapobiec przywieraniu zapachu mydła. Piłka tenisowa. Spryskać podłogi i ściany ogólnym środkiem czyszczącym i usunąć ślady ścierania.

  • Wełna stalowa (cienka, syntetyczna). Dobry do mycia naczyń i pojemników na śmieci.
  • Gąbki, szczotki do czyszczenia.
  • Uniwersalny środek czyszczący.
  • Mop
  • Elektrostatyczna szmatka do kurzu.
  • Utwórz plan

Chłopaki lubią rozwiązywać problemy, prawda? Rozejrzyj się więc. Nawet najgorsze bagna można wyczyścić dzięki odrobinie inteligentnego planowania. Podejdź do własnego systemu na własny sposób. Jeśli jesteś nocnym markiem, który zainspiruje się o 3 rano, możesz wykorzystać tę magię do sprzątania. A może jesteś osobą pracującą na własny rachunek i chcesz sprzątać rano. Nie walcz z tym, idź z własnym prądem, pracując za każdym razem, kiedy tylko możesz znaleźć czas.

Wielozadaniowość dla osiągnięcia sukcesu

Prawdopodobnie cenisz sobie wielozadaniowość w pracy, więc spróbuj również sprzątnąć swoje mieszkanie.
Czyszczenie łazienki należy rozpocząć podczas samodzielnego sprzątania. Podczas korzystania z prysznica należy go wyczyścić, przetrzeć umywalkę bezpośrednio po wyczyszczeniu zębów, a następnie szybko przetrzeć toaletę ściereczką do czyszczenia, po uprzednim dodaniu odrobiny środka czyszczącego.
Gdy tylko skończysz ostatnie śniadanie lub kolację, włącz zmywarkę.
Rano lub wieczorem zamiataj lub odkurz podłogę w kuchni i nigdy nie zostawiaj bałaganu w zlewozmywaku lub na blatach na noc.
Odkurz, posprzątaj i uprzątnij swój salon podczas przerw reklamowych w ulubionym programie.
Człowiek może dbać o swoją przestrzeń życiową, nie rezygnując z wizerunku, że po prostu nie dba o te rzeczy! Wykonaj te czynności czyszczenia, dostosowując je do własnego harmonogramu i potrzeb. Pamiętaj, że wymaga to pewnego wysiłku – najlepiej odrobiny każdego dnia – aby utrzymać wygodną, funkcjonalną i zadbaną przestrzeń mieszkalną. Twoi kumple będą pod wrażeniem – i można nawet zaprosić do domu przyjaciela, nie zastanawiając się, gdzie rzuciłeś swoimi bokserami!