Każdy właściciel małej firmy, który jest inteligentny i doświadczony, zna wartość zadowolenia klienta. Zdaje sobie sprawę, że utrata jednego klienta oznacza co roku znaczną stratę w zakresie obsługi klienta małej firmy. Co więcej, poszukiwanie nowego klienta wymaga od sześciu do siedmiu razy więcej inwestycji niż zatrzymanie poprzedniego klienta. W tym artykule chcemy podzielić się z Państwem pięcioma najważniejszymi punktami, które wyjaśnią zadowolenie klienta.

Co warte są słowa marketingu ustnego

Dla każdej małej firmy, słowo marketingu ustnego jest największym atutem, który może być używany w celu zaspokojenia potrzeb klientów. Jest to bardzo dobrze znany, niezawodny i skuteczny sposób wykorzystywany przez wielu właścicieli małych firm. Korzystając z tej strategii, można włączyć historie sukcesu z przeszłości, można mówić o ludziach, którzy mieli wpływ na Ciebie i tych, którzy idą od Ciebie na tym skorzystać, etc. To są pozytywne słowa i motywacja, które przybliżają klientów do Ciebie i dają im wewnętrzną satysfakcję. Na całym świecie, marketing ustny jest uważany za najlepszy rodzaj marketingu, dlatego nigdy nie należy lekceważyć lub zaniedbywać go podczas prowadzenia działalności gospodarczej.

Zacznij zanim dotrzecie do klientów

Postępowy właściciel małej firmy zawsze zaczyna działalność od właściwego planu. Nawet jeśli firma nie ma jeszcze żadnego klienta, rozpoznaje potencjalnych klientów i rozpoczyna pracę nad nimi, aby zapewnić im dobre doświadczenia. Jest to niezwykle ważne, ponieważ w ten sposób dowiesz się, jakie są wymagania klientów.

Wiedząc o tym, możesz opracować swoje strategie i politykę, aby spełnić te wymagania.

Autentyczna interakcja z klientem

W dzisiejszych czasach klienci są bardzo świadomi i czujni tego, co dzieje się wokół nich. Na przykład, jeśli spróbujesz oszukać swoich klientów, to prawdopodobnie stracisz ich. Oni wiedzą, co robisz, a potem zabiorą swój biznes gdzie indziej. Oczywiście, każdy klient lubi kupować od marek biznesowych, którym ufa i z którymi ma dobrą historię. Dlatego tak ważne jest, aby Twoje interakcje były autentyczne.

Nadać priorytet swoim klientom

Sukces każdego małego przedsiębiorstwa zależy od tego, jak wiele priorytetów nadasz swoim klientom. Żaden klient na Ziemi nigdy nie zapomina o złym doświadczeniu. Doskonała obsługa klienta daje klientowi satysfakcję, jakiej potrzebuje. W ten sposób klienci ci będą ciągle wracać.

Traktuj klientów jak partnerów


Wszystko, co robisz w swojej firmie, musi być zrobione z myślą o potencjalnym kliencie. Musisz podejmować decyzje dotyczące Twojej firmy, pamiętając o tym, w jaki sposób decyzje te będą miały wpływ na Twoich klientów i sprzedaż w dłuższej perspektywie czasowej.

To pięć najczęstszych i najważniejszych wskazówek i sztuczek, którymi może kierować się każdy właściciel firmy, aby zapewnić jej stabilność i postęp w przyszłości. Małe firmy działają na klientach, a jeśli są zadowoleni, Twoja firma będzie się rozwijać.