Jakie są najczęstsze usterki w sprzęcie Apple? Co najczęściej psuje się w iPhonie i z czym muszą zmagać się serwisy naprawiając uszkodzone MacBooki? To i wiele innych informacji przedstawiamy w krótkim artykule poniżej.

Część produktów Apple, przez wzgląd na wady fabryczne, jest narażona na problemy podczas użytkowania. Każdy z modeli cechują nieco inne funkcjonalności czy rozwiązania, dlatego klienci salonów Apple spotykają się z odmiennymi usterkami. Co może nas zaskoczyć w iPhone 8?

Najczęstsze problemy z iPhone

Dużym mankamentem iPhone 8 jest fabryczna wada płyty głównej smartfonu, którą posiada część aparatów. W konsekwencji niektóre modele samoistnie się restartowały czy wyłączały, zaś niektórzy użytkownicy zauważyli tzw. „zamrożony ekran”. W przypadku mechanicznego uszkodzenia konieczna jest wymiana szybki w iphone 8. Dużym plusem jest jednak to, że wadliwe urządzenia są serwisowane nieodpłatnie w salonach firmy w ciągu trzech lat od zakupu. Po upływie tego czasu lub przy wystąpieniu wady mechanicznej, telefony należy kierować do serwisów, które odpłatnie zrealizują naprawę smartfonu. Serwis Apple Warszawa oferuje kompleksowe usługi oraz profesjonalne doradztwo w przypadku uszkodzeń telefonów. Warto porównać ofertę różnych serwisów i unikać takich które oferują wyjątkowo niskie ceny albo tymczasowe promocje na wymianę konkretnego podzespołu ponieważ może być ryzyko montażu chińskiego zamiennika niskiej jakości.

Co może zepsuć się w MacBooku?

W razie usterek, warto więc prosić o wsparcie specjalistów w tej dziedzinie, którzy w krótkim czasie naprawiają powstające wady. Użytkownicy MacBooka oraz serwisanci najczęściej zmagają się z wymianą matrycy w MacBooku oraz wymiana klawiatury na nową. Zdarzają się również problemu z układem graficznym, z płytą główną lub z układem chłodzenia. Należy pamiętać, aby regularnie, przynajmniej 1 raz w roku przeprowadzić czyszczenie i konserwancję całego sprzętu zwłaszcza jeżeli urządzenie służy do pracy i jest eksploatowane wyjątkowo bardziej niż laptop do celów prywatnych. Najtrudniejsza bywa naprawa MacBooka po zalaniu ze względu na najbardziej rozległe uszkodzenia. Typowe problemy z matryca występowały w MacBookach do 2014 roku jednak program napraw Apple był przedłużany. MacBooki uchodząc za jedne z najlepszych laptopów w swojej dziedzinie to też mają swoje słabe punkty.