Zastanawiasz się, czy abonament z telefonem się opłaca? Pewnie słyszałeś, że biorąc telefon na umowę, przepłacasz. Czy ktoś to naprawdę policzył i rozważył wszystkie za i przeciw? Jeśli już wybrałeś swojego operatora, warto rozważyć wybór nowego smartfona, bo w abonamencie zyskujesz.

Jak wybrać telefon w abonamencie, aby nie przepłacić

Jeśli szukasz atrakcyjnego abonamentu z telefonem, najpierw sprawdź oferty wszystkich operatorów i zastanów się, co ma dla Ciebie największe znaczenie. Jeśli doceniasz elastyczne rozwiązania, wybierz abonament, w którym będziesz mógł decydować za ile i na jaki czas podpisujesz umowę.  Abonament z telefonem naprawdę się opłaca, ale wybierz ten, w którym to Ty wyznaczasz limity i decydujesz o swoich wydatkach. Jak to zrobić? Najpierw określ swój miesięczny budżet, który jesteś w stanie przeznaczyć na rozmowy, SMS-y, gigabajty i telefon. Pamiętaj, że Twój wybór może mieć wpływ na dostępną ofertę smartfonów – im wyższy abonament, tym oczywiście nowsze modele w atrakcyjnych cenach. Jeśli jednak liczysz wydatki, to nawet przy niższym abonencie znajdziesz urządzenie od topowego producenta, które spełni nawet najbardziej wygórowane oczekiwania. Różnica może być tylko taka, że nie będzie to model z tegorocznej kolekcji. Ale czy to ma tak duże znaczenie, kiedy liczy się to, co z jego pomocą nagrasz, sfotografujesz i udostępnisz w sieci?

Telefon w abonamencie czy z ze sklepu?

Promocje w sklepach kuszą każdego. Widząc dużą obniżkę na etykiecie z ceną, nawet nie sprawdzamy, czy urządzenia nie można kupić taniej z innego źródła. Pamiętaj, sprawdź dokładnie, czy u operatora nie będzie korzystniej. Poza tym nie musisz opróżniać konta. Wygodna płatność za smartfon, doliczona do miesięcznego rachunku, zamiast jednorazowego większego wydatku to kolejna zaleta abonamentu z telefonem. To też sposób na to, aby pozwolić sobie na zakup najnowszego modelu, a płatność podzielić na wygodne „raty”. Czy w inny sposób mógłbyś sobie pozwolić na wymarzony smartfon dzień po jego premierze? To nie wszystkie zalety. Najnowsze modele u operatorów dostępne są od ręki, a umowę podpiszesz bez zbędnych formalności – w salonie lub przez internet. A jeśli coś się stanie z Twoim telefonem, operator szybko przyjmie zgłoszenie i rozpatrzy reklamację.

Dla kogo abonament z telefonem

Abonament z telefonem to rozwiązanie zarówno dla tych, którzy cenią wygodą, jak również dla tych, którzy żyją w biegu, spełniają swoje pasje i nie mają czasu zastanawiać się, czy starczy im internetu na karcie. Umowa to pewność, że nie zabraknie Twojemu smartfonowi gigabajtów i darmowych minut za naprawdę atrakcyjne pieniądze. Nie wierzysz? Za 90 zł możesz mieć 26 GB oraz nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y, a po 24 miesiącach to Ty decydujesz, czy przedłużasz umowę. Po prostu dzwonisz, nagrywasz, streamingujesz i nie przejmujesz się, że musisz dokupić nowy pakiet. A co, kiedy umowa dobiegnie końca. Operator trzyma rękę na pulsie – przypomni o wygasającym abonamencie, przygotuje atrakcyjne opcje jej przedłużenia i… zaproponuje nowszy smartfon!