Niezależnie od tego czy konto na Instagramie prowadzi się, by dzielić się własnym życiem i pasją ze znajomymi znanymi z realu i wirtualu bądź jedynie świata wirtualnego, czy też służy ono także celom zarobkowym, to bardzo ważne są lajki, bo to one sprawiają, że nasz profil pnie się w rankingach popularności w danej kategorii.

Oczywiście bardzo ważna jest też liczba followersów, jednak aktywność przekładająca się na konkretne działanie jest jeszcze ważniejsza, gdyż wiele jest tworzonych tzw. fejkowych kont tylko dla nabijania popularności. Zasadne wydaje się zatem pytanie: jak mieć dużo lajków na Instagramie?

Droga do sławy jest kręta i wyboista, podobnie jak droga do dużej ilości lajków na Insta

Jak wiadomo popularność nie jest łatwo zdobyć, choć może jeśli ma się dobry pomysł to nie tak trudno przyciągnąć uwagę, na pewno trudniej ją utrzymać. Sposobów na zdobycie większej ilości lajków jest wiele.

Przede wszystkim trzeba tworzyć interesujące treści, które skłonią odbiorców do lajkowania albo wstawiać ciekawe i przede wszystkim wysokiej jakości zdjęcia. Jednak należy używać także call to action. Można zatem poprosić odbiorców o dwukrotne kliknięcie like, jeśli zgadzają się z danym stwierdzeniem.

Lajkowane mogą być nie tylko posty, ale również komentarze, dlatego trzeba udzielać się w dyskusjach ze swoimi followersami i w ten sposób zyskiwać dodatkowe „łapki”.

Promowanie profilu na innych kanałach, czyli powiązanie kont społecznościowych

Na pewno zdobywanie lików jest łatwiejsze, gdy profil powiązany jest z blogiem czy stroną internetową. W ten sposób użytkownicy strony czy bloga mogą być zachęceni do obejrzenia relacji czy postu na Instagramie i kliknięcia w link zawarty np. w artykule, recenzji czy pod ikoną w nagłówku lub stopce.

Konto Instagramowe można promować także na Facebooku, Tik Toku, Youtube czy Spotify. Powiązywanie kont społecznościowych to konieczność, jeśli chce się je dobrze zsynchronizować.

Hashtagi, czyli używanie popularnych i oryginalnych znaczników

Niewątpliwie ruch i lajki na Instagramie mogą generować także hashtagi. Można skorzystać z dobierania tych najbardziej popularnych albo wymyślić własne. Oczywiście te drugie będą bardziej kreatywne, niemniej jednak docenią je głównie Twoi followersi, bowiem innym będzie trudniej je dostrzec.

Humorystyczny czy kreatywny hashtag może być źródłem wielu dodatkowych lajków. Ten popularny także skłoni do kliknięcia like o ile treść postu spodoba się osobie, która trafi na Twój profil po raz pierwszy. Oczywiście wszelkiego rodzaju konkursy, gdzie za polubienie danego postu można otrzymać gratisy także są skuteczne. Inny sposób na zwiększenie zasięgów to konkursy z tagowaniem. Dzięki nim znajomi Twoich followersów widzą Twoją ofertę i także mogą się z nią zapoznać.

To sposób promowania się nie tylko dla firm, ale również influencerów, którzy chcą zwiększyć swoje zasięgi i współpracują z różnymi markami.

Współpracuj z influencerami i taguj znanych w branży

Kolejny dobry sposób na zwiększenie zasięgów i zyskanie lajków to współpraca z popularnymi influencerami. To na pewno propozycja dla firm, które identyfikują się z danym influencerem jako przedstawicielem czy też idolem grupy docelowej.

Publikacja zdjęcia razem z osobą znaną czy otagowanie danej marki na własnych grafikach czy pod nimi to kolejne sposoby na zwiększenie zainteresowania i ilości lajków.

Co więcej za tagowanie, czyli swego rodzaju promowanie innych kont, można zyskać od nich w rewanżu like, a za nim idą również lajki followersów danej firmy czy osoby i tak kręci się zainteresowanie.

Bądź aktywny na Instagramie

Nie możesz liczyć tylko na to, że inni będą promować Ciebie, wstawiać hashtagi czy zdjęcia z twoim produktem. Musisz również się rewanżować. Zatem firmy mogą za zgodą publikować zdjęcia swoich klientów. Na pewno jest to sposób na promocje np. dla trenerów personalnych, którzy chcą zyskać większą popularność i wywołać motywację zdjęciami ze spektakularnych metamorfoz.

Oczywiście ważne jest również bycie followersem ważnych osób czy firm w danej branży i aktywne uczestnictwo, zatem komentowanie i lajkowanie, bo zawsze można liczyć na wzajemność, jeśli gorliwie podejdzie się do tematu.

Oczywiście zawsze musisz obserwować ruch na Twoim Instagramie. Najlepiej publikować treści wtedy, gdy online jest najwięcej followersów. Można liczyć na szybszy wzrost polubień w krótkim czasie. Zamieszczanie postów z rabatami także jest sposobem na zwiększenie lajków, zwłaszcza, gdy zachęcisz odbiorców do potwierdzenia w ten sposób, że skorzystali już z rabatu.

Oczywiście nie liczą się tylko same polubienia, a wynikający z nich efekt, zatem skorzystanie z oferty sklepu, dokonanie zakupu w sklepie marki, którą promujesz itp. Dzięki temu Twoje konto stale się rozwija.