Tajemnicą nie jest to, że e-sport bez wątpienia cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno młodszych, jak i starszych graczy. Konkursy i eventy przewidziane przez organizatorów przyciągają uwagę i zachęca do wzięcia udziału w rozgrywkach. Niestety nie każdy jednak wie, czy dokładnie jest e-sport i na czym polega. Jak rozpocząć swoją przygodę z wirtualnym zarabianiem pieniędzy?

E-sport a polscy bukmacherzy

Na wielu stronach internetowych obstawiać można było niegdyś skórki i różne przedmioty. Właściciele zakładów bukmacherskich w Polsce postanowili jednak wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, proponując obstawianie meczów i zgłębianie świata e-sportu. Do jednych z najpopularniejszych gier zalicza się przede wszystkim CS, League of Legends, czy Dota 2. Obstawiania można dokonać niemal u wszystkich bukmacherów, którzy świadczą swoje usługi w Polsce. W przypadku niektórych możliwe jest jednak wyłącznie obstawianie zwycięscy, jednak niektóre zakłady poszerzają swoją ofertę, oferując swoim graczom nie lada gratkę.

W jaki sposób można skutecznie obstawiać e-sport?

W celu skutecznego obstawiania warto zapoznać się jednak z najważniejszymi aspektami gry. Jej gruntowne poznanie pozwoli nie tylko na skuteczne obstawianie, ale także na zainkasowanie sporych sum pieniędzy. Przygodę tę można rozpocząć od poznania poszczególnych drużyn oraz zawodników, którzy biorą udział w turnieju. Warto posiadać także przynajmniej podstawową wiedzę na temat map. Może to sporo ułatwić, poszczególnych etapach gry i regułach, jakie rządzą w poszczególnych etapach. Warto podkreślić, że nie trzeba być tutaj fachowcem w dziedzinie e-sportu. Wystarczy, chociażby podstawowa zdolność analizowania i wyciągania wniosków. Dla graczy, którzy są nieco bardziej doświadczeni, doskonałą propozycją mogą okazać się zakłady na żywo. Ważne, by wykazać się także refleksem.

Czy e-sport jest dyscypliną sportową?

Zbigniew Boniek w swoim wywiadzie dostrzegł tak naprawdę dwie strony medalu. Zauważył on, że e-sport bez wątpienia w przyszłości będzie się jeszcze bardziej umacniał, jednak dostrzegł także to, iż wirtualne rozgrywki nie do końca mogą być utożsamiane z prawdziwym sportem wymagającym poprawy kondycji fizycznej. Postęp technologii jest tak duży, że mecze obecnie z powodzeniem mogą być śledzone i obstawiany nawet na telefonie komórkowym w wersji live. Gwiazdy e-sportu coraz częściej pojawiają się także w reklamach znanych koncernów, co świadczy o rosnącej popularności takich rozgrywek.

Co to dokładnie jest e-sport?

Z angielskiego e-sport oznacza electronic sport. To rywalizowanie ludzi w wirtualnym świecie. Dla niektórych oznacza to formę zabawy, jednak dla niektórych jest to forma rywalizacji, która dostarcza niesłabnąćych emocji i wrażeń. Czym dokładnie e-sport różni się od tradycyjnych form sportu? W takim przypadku rozgrywki prowadzone są w wirtualnym świecie. E-sport różni się od tradycyjnych form sportu głównie tym, że do rozgrywki zasiada zazwyczaj dwóch graczy i z całych sił stara się wygrać turniej. Podobny jest jednak tutaj system wynagrodzeń. Zarówno gracze, jak i zawodnicy sportowi otrzymują wynagrodzenie za swoją ciężką walkę.

Najpopularniejsze gry E-sport

Można śmiało stwierdzić, że rynek gier jest olbrzymi. Niestety nie każda gra może nadawać się do rywalizacji na szczeblu zawodowym. Wśród najpopularniejszych gier e-sportu wyróżnić można:

Counter Strike (CS)

Gra zaproponowana przez Valve, czyli ludzi odpowiadających za jedną z największych platform stream. Najpopularniejsza odmiana tej gry to obecnie Global Offensive. Zasady tej gry są bardzo proste, a jej formuła przyciągnęła przed ekrany miliony graczy. Gra polega na tym, że grupa terrorystów wysada określone wcześniej cele, natomiast antyterroryści muszą zrobić wszystko, a by szybko i skutecznie ich powstrzymać. Gra cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno młodszych, jak i starszych osób.

League of Legends

To jedna z najpopularniejszych gier na świecie. Nagrody, jakie można uzyskać w grze, sięgają rocznie nawet kilkunastu miliardów. Rozgrywki polegają na pojedynkach dwóch drużyn, które składają się aż z 5 graczy. Zawodnicy dzięki swoim umiejętnością muszą zrobić wszystko, aby powstrzymać wroga i wygrać pojedynek. Ta gra to świetna okazja także do nawiązania nowych znajomości.

Dota 2

Podobnie do League of Legends, Dota 2 należy do gier typu MOBA. Gry te polegają na dokonaniu wszelkich czynności w celu zniszczenia bazy przeciwników. Jest to mniej popularna wersja Lola, jednak daje wiele możliwości oraz ogromne nagrody za uczestnictwo w zawodach.

Starcraft

Można śmiało stwierdzić, że jest to legendarna gra. Polega ona na zbudowaniu takich jednostek, które mogą zniszczyć przeciwnika. Gra ta bez wątpienia dostarcza wielu niezapomnianych emocji oraz wrażeń wszystkim graczom.

Hearthstone

Gra, która powstała na podstawie uniwersum Warcrafta. To jedna z gier karcianych. Stworzenie odpowiedniego ułożenia talii pozwala na zniszczenie talii przeciwnika. Konieczne jest wręcz zniszczenie kart przeciwnika, aby osiągnąć sukces.

Jaka przyszłość czeka e-sport?

Prognozy są obiecujące. Można powiedzieć, że przyszłość e-sportu przedstawia się nadzwyczaj optymistycznie. Liczba graczy stale wzrasta podobnie jak liczba nagród, jakie można zdobyć. Wszystkie wymienione powyżej gry cieszą się ogromnym zainteresowaniem oraz rosnącą liczbą zarejestrowanych osób. Eventy tego typu przyciągają miliony ludzi, którzy śledzą rozgrywki. Potencjał, jaki mieści się w elektronicznym sporcie, jest tak duży, że warto przyjrzeć mu się nieco bliżej.

Gdzie można zarobić najwięcej?

Najwięcej zarobić mogą zawodnicy Dota 2. Powszechnie mówi się, że jest to nieco gorsza odmiana gry League of Legends, jednak bez wątpienia to właśnie zawodnicy tej witryny mogą zainkasować największe sumy pieniędzy. Na witrynie dostrzec można zestawienia graczy, którzy zgarniają największe sumy. Trzeba przyznać, że kwoty te prezentują się niezwykle atrakcyjnie. W rankingach niemal do 60 miejsca najwyższych zarobków zauważyć można zawodników Dota 2. To sprawia, że warto zwrócić szczególną uwagę właśnie na tę grę.