Inteligentne gniazdka Wi-Fi zwane są inaczej Smart Plug. Stanowią praktyczny i jednocześnie użyteczny pomysł na zrewolucjonizowanie technologii w swoich smart domach. Czym jest inteligentne gniazdko? Jak działa? Czy warto zainwestować w takie rozwiązanie?

Gniazdka sterowane Wi-Fi – co to jest?

Inteligentne gniazdko Wi-Fi to nic innego jak inteligentna nakładka na gniazdko 220 V. Najczęściej ma ona postać prostopadłościanu, w którym umieszczona została nowoczesna technologia. Gniazdka sterowane Wi-Fi to inteligentne urządzenia, z pomocą których możemy kontrolować przepływ prądu w poszczególnych urządzeniach. Gniazdko to musi być jednak uprzednio połączone z aplikacją mobilną w telefonie. Gniazdko to może także zostać podłączone do centralki smart domu. Skąd bierze się innowacyjność tego niewielkiego rozwiązania? Przede wszystkim z zastosowań, które zostały umieszczone we wnętrzu wtyczki. Mowa o wewnętrznym interfejsie komunikacji, który współpracuje z aplikacjami mobilnymi.

W jaki sposób działa gniazdko Wi-Fi?

Gniazdka Wi-Fi można określić mianem zdalnego kontrolera włączania i wyłączania poszczególnych urządzeń w domu. W wielu modelach znajdziemy funkcję pomiaru zużywanej energii. Nie trzeba w ogóle martwić się instalacją gniazdka, gdyż nie wymaga ono żadnego montażu. Co ciekawe, nie trzeba mieć także specjalistycznej wiedzy o elektryce. Wystarczy wyjąć gniazdko z opakowania i włączyć do dowolnego gniazdka w naszym domu. Po połączeniu z aplikacją gniazdko będzie mogło kontrolować ilość przepływającego prądu elektrycznego. Dzięki temu możemy zaoszczędzić spore sumy pieniędzy oraz zyskać wygodne rozwiązanie poprawiające komfort życia w domu.

Jak wybrać inteligentne gniazdko?

Wybierając inteligentne gniazdka, należy kierować się kilkoma ważnymi kwestiami, które zminimalizują ryzyko zakupu złego urządzenia. Podstawą jest oczywiście możliwość zdalnego włączania i wyłączania urządzeń, jednak warto zadbać także o to, aby gniazdko cechowało się także dbałością wykonania, zastosowaniem wysokiej jakości materiałów oraz możliwością ustalenia harmonogramu włączania i wyłączania gniazdka o wybranej porze zgodnie z harmonogramem. W niektórych propozycjach wymienić można także takie funkcje jak wizualizacja poboru energii, możliwość kontrolowania temperatury oraz funkcja wykrywania zwarcia. To bardzo przydatne funkcje w codziennym użytkowaniu. Przed zakupem warto poradzić się specjalisty, dzięki czemu wybór stanie się prostszy.

Czy warto kupić inteligentne gniazdko Wi-Fi?

Stosowanie gniazdka Wi-Fi ma wiele korzyści. Wśród nich wymienić można przede wszystkim możliwość monitorowania zużycia prądu (co przekłada się na realne oszczędności) oraz zaplanowania włączenia lub wyłączenia wybranego urządzenia. Przed zakupem warto jednak upewnić się, że zakupiony produkt spełnia wszelkie aktualne standardy i cieszy się popularnością. Takie i inne rozwiązania zakupić można w sklepie Elty.pl, gdzie znajdziemy masę ciekawych urządzeń Tuya Smart Life, pośród których wymienić można oczywiście wspomniane gniazdka, jak i wiele innych inteligentnych rozwiązań (np. czujniki ruchu czy otwarcia drzwi i okien).