Samochody zdalnie sterowane to wspaniałe podarunki zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Miłośnicy wyścigów poszukujący pomysłu na wspólną zabawę z pewnością docenią takie prezenty. Wśród aut na pilota odnaleźć można wiele różnych akcesoriów. Warto wiedzieć, że oprócz popularnych zabawek, w tej kategorii pojawiają się też profesjonalne i bardzo wytrzymałe modele. Dzięki dużym możliwościom i zasięgowi zapewnią wiele godzin wspaniałej rozrywki. Jak wybrać odpowiedni model?

Rodzaje zdalnie sterowanych samochodów

Tego typu akcesoria kojarzone są zwykle z dostępnymi w wielu sklepach zabawkami. Planując kupić auto na pilota warto jednak rozważyć wybór bardziej profesjonalnego, szybkiego i wytrzymałego modelu. Tego typu samochody mogą rozwijać prędkość 40 – 60 km/h. Wiele egzemplarzy charakteryzuje wysoki poziom odporności na uszkodzenia. Często okazują się też trwałymi przedmiotami, które dostarczają rozrywki przez długie lata. W tej kategorii odnaleźć można autka różnej wielkości. Średnio posiadają ok. 30 cm długości. Pojawiają się tu samochody wyścigowe dostosowane do płaskich nawierzchni i monster trucki, które świetnie sprawdzają się w terenie. Jakie auto na pilota okaże się trafionym podarunkiem?

Jaki model warto wybrać?

Aby wybrane akcesorium okazało się trafionym podarunkiem, warto zwrócić uwagę na jego jakość. Samochody powinny być wykonane z wytrzymałych materiałów. Rodzaj zabawki należy dostosować do warunków, w jakich będzie wykorzystywana. Poszczególne auta na pilota mogą mieć napęd na dwa lub cztery koła. Pierwsze z nich sprawdzą się na gładkich nawierzchniach. Jeśli obdarowana osoba będzie chciała jeździć nim po trawie i w trudniejszym terenie, dobrym rozwiązaniem może okazać się ta druga opcja. Warto zwrócić też uwagę na częstotliwość sygnałów emitowanych przez urządzenie sterujące. Za jedno z bardziej korzystnych rozwiązań uznaje się piloty wykorzystujące częstotliwość 2,4 GHz. Umożliwia to wygodne sterowanie samochodem bez zakłóceń, nawet podczas wyścigów, w których bierze udział kilka egzemplarzy. O czym jeszcze warto pamiętać?

Kupując auto na pilota należy pamiętać o tym, że wykorzystuje ono energię z akumulatora. Czas pracy na jednorazowo naładowanych bateriach to zwykle 10 – 15 min. Ładowanie może trwać ponad godzinę. Aby obdarowana osoba mogła cieszyć się dłuższymi sesjami zabawy, warto dołączyć do sprzętu dodatkowy akumulator. Samochód na prezent warto też dopasować do gustu i preferencji. Solidne modele sprawdzonych firm posiadające modne wzory z pewnością okażą się trafionymi upominkami.